Bramy segmentowe MakroPro 2.0 i MakroPro Alu 2.0

NOWA SERIA
PRZEMYSŁOWYCH BRAM SEGMENTOWYCH

 

ceoptymalizacjasolidna konstrukcjatrwalosc

 

ThermoSet
pakiet termoizolacyjny
w standardzie

BOCZNA USZCZELKA
GÓRNA USZCZELKA
NAROŻNIKOWA USZCZELKA

ThermoSet
pakiet termoizolacyjny
w standardzie

MakroPro_2_0_thermoset1

BOCZNA USZCZELKA

Ciepła, trzykomorowa, twardo-miękka uszczelka boczna to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Z jednej strony, dzięki zastosowaniu podwójnej wargi i trzykomorowej budowy najskuteczniej niweluje mostki termiczne, z drugiej zaś, tworzy bezpieczny dystans między nadprożem a płaszczem bramy. Bramy MakroPro 2.0 wyposażone są w ciepłe uszczelki boczne w wyposażeniu standardowym.
MakroPro_2_0_thermoset2

GÓRNA USZCZELKA

Ciepła, wydłużona, dwulistkowa uszczelka górna zapewnia podwójną szczelność w górnym obwodzie bramy
MakroPro_2_0_thermoset3

NAROŻNIKOWA USZCZELKA

To całkowita nowość. Rozwiązanie, które pozwoli maksymalnie doszczelnić górne narożniki bramy- miejsce łączenia uszczelek bocznych z uszczelką górną.

CECHY I FUNKCJONALNOŚCI
MakroPro 2.0 i MakroPro Alu 2.0

Każdy element bram serii MakroPro 2.0 został stworzony z największą dbałością o szczegóły i świadomością, że przed gotowym produktem będą stawiane wysokie wymagania. Zastosowane przez nas unikalne w skali rynku rozwiązania technologiczne gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i trwałość całej konstrukcji, a także łatwość montażu i serwisowania.

PROWADNICE

OŚCIEŻNICE

PODWÓJNE FASOLKI MONTAŻOWE
SKRĘCANE PROWADNICE Z OŚCIEŻNICĄ
ZNACZNIKI 1000

OTWARTA BUDOWA ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH
NOWY SPOSÓB MOCOWANIA NAPĘDÓW ELEKTRYCZNYCH
CICHE ROLKI PROWADZĄCE

POPRZECZKA TYLNA. PRZYMIAR

ZABEZPIECZENIE PRZED PODWAŻENIEM BRAMY
REGULOWANE UCHWYTY PODWIESZEK
KASKADOWY UKŁAD PROWADNIC

fun-prowadnice

PROWADNICE

Nowe prowadnice wykonane zostały z blachy o grubości 2 [mm]. Grubsza ścianka w połączeniu ze zmodyfikowanym kształtem (dodatkowe przeprofilowanie) skuteczniej zapobiega wypadaniu rolek prowadzących oraz w znaczący sposób przyczynia się do ustabilizowania systemu prowadzenia bramy.
fun-oscieznice

OŚCIEŻNICE

Projekt nowej ościeżnicy zakładał uzupełnienie całości o dodatkową ściankę i zmodyfikowanie istniejącej (została wykonana z blachy o grubości 2 [mm]). Zapobiega to wypadaniu uszczelek bocznych oraz stabilizuje cały system prowadzenia bramy, gwarantując bezawaryjną pracę.
fun-podw-fasolki

PODWÓJNE FASOLKI MONTAŻOWE

Otwory (fasolki w których montowane są kołki montażowe) wykrawane są podwójne. Jest to udogodnienie w przypadku problemów w trakcie montażu (np. natrafienia na drut zbrojeniowy w trakcie wiercenia otworów)
fun-skr-prowadnice

SKRĘCANE PROWADNICE Z OŚCIEŻNICĄ

Dotychczasowy (stały, poprzez tzw. toxowanie) sposób połączenia prowadnic z ościeżnicami został zmieniony na skręcany, realizowany poprzez blachy montażowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość regulacji odległości odejścia prowadnic pionowych (regulacja na fasolkach). Skręcany sposób daje szansę również na wymianę samych prowadnic. Prowadnice wraz ościeżnicami są fabrycznie zmontowane
fun-znacznik-1000

ZNACZNIK 1000

Na wysokości 1000 [mm] od podstawy ościeżnic pionowych znajduje się znacznik – strzałka. Umożliwia on precyzyjne ustalenie prawidłowej wysokości montażu ościeżnic.
fun-otwarta-budowa

OTWARTA BUDOWA ELEMENTÓW MOCUJCYCH

Blachy mocujące elementy napędowe wału, zabezpieczające lub wspierające otrzymały otwartą budowę. Rozwiązanie takie umożliwia szybszy i łatwiejszy montaż elementów napędowych bramy, ich wymianę i serwis.
fun-nowe-mocowanie

NOWY SPOSÓB MOCOWANIA NAPĘDÓW ELEKTRYCZNYCH

Dotychczasowy sposób montowania napędów elektrycznych (napęd montowany do ściany nośnej) zostaje zastąpiony montażem do konstrukcji bramy. Montaż realizowany jest za pomocą blach montażowych. Taki sposób montażu skraca czas instalacji, nie przenosi drgań do budynku, umożliwia montaż napędu w miejscach do tego celu nieprzystosowanych (np. płyta warstwowa).
fun-ciche-rolki

CICHE ROLKI PROWADZĄCE

Modyfikacji uległy uchwyty rolek prowadzących. Powiększone uchwyty wyposażone zostały w specjalne tuleje wykonane z tworzywa samosmarnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco poprawiona została kultury pracy bramy poprzez wyciszenie i wytłumienie drgań konstrukcji.
fun-poprzeczka

POPRZECZKA TYLNA. PRZYMIAR

Tylna poprzeczka wykonana jest blachy o grubości 2 [mm]. Wraz z blaszanymi kątownikami tworzy bardzo mocny element stabilizujący. Jest również wzorcem, który służy jako pomoc w prawidłowym i szybkim wyznaczeniu rozstawu ościeżnic bramy w trakcie ich montażu.
fun-zabezp-podwaz

ZABEZPIECZENIE PRZED PODWAŻENIEM BRAMY

Dzięki zmodyfikowanej budowie hamulca przeciw skutkom pęknięcia linek nośnych (hamulec został zintegrowany z elementem chwytającym) cały mechanizm zabezpieczający znajduje się wewnątrz konstrukcji bramy.
fun-regul-uchwyty

REGULOWANE UCHWYTY PODWIESZEK

Uchwyty mogą być stosowane zamiast standardowego mocowania na środku prowadzenia poziomego. Rozwiązanie umożliwia ominięcie np. belki nadprożowej.
fun-kaskadowy-ukl-prowadnic

KASKADOWY UKŁAD PROWADNIC

Nowy układ prowadnic poziomych (kaskadowy) dodatkowo wzmacnia i stabilizuje konstrukcję.

TYPY PROWADZENIA
MakroPro 2.0 i MakroPro Alu 2.0

prow-STL-1024x174prow-STL-1024x174

STLprowadzenie standardowe

prow-LHprow-LH

LHprowadzenie niskie, sprężyny skrętne z tyłu

prow-LHp-1024x146prow-LHp-1024x146