Bramy garażowe uchylne Wiśniowski


Prosta i solidna konstrukcja

brama-uchylna-connectbrama-uchylna-connect

BRAMY UCHYLNE WIŚNIOWSKIBramy uchylne to jedne z najbardziej popularnych bram na rynku.
Ich prosta konstrukcja oraz proste i sprawdzone rozwiązania mechaniczne
gwarantują niezawodne działanie bramy.

Aplikacje ozdobne w bramach i drzwiach CONNECT wzór HNowością w bramach CONNECT są aplikacje ozdobne między panelami skrzydła - wykonywane w kolorach drewnopodobnych – złoty dąb i orzech, stal nierdzewna, oraz w dowolnym kolorze z palety RAL. Efekt może zaskoczyć. Ten z pozoru niewielki zabieg zmienia płaszczyznę skrzydła bramy w efektowny element fasady.

Identyczne aplikacje można zastosować również w drzwiach CONNECT H, co pozwoli stworzyć świetny i niebanalny komplet brama garażowa i drzwi boczne.

aplikacje-ozdobne-dowolny-ral-brama-uchylna-connect

Dowolny RAL

brama-uchylnabrama-uchylna

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE BRAM UCHYLNYCH


 • skrzydło wykonane z blachy stalowej ocynkowanej – trapez T-10, o pionowym, poziomym, i skośnym układzie wypełnienia, bądź z blachy stalowej ocynkowanej perforowanej
 • elementy ościeżnicy zespolone są ze sobą za pomocą połączeń skręcanych
 • profile skrzydła łączone za pomocą specjalnych akcesoriów
 • poprzeczka łącząca prowadnice poziome oraz ślizgi boczne
 • układ sprężyn wspomagający podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy
 • sprężyny zabezpieczone w tulejach

O popularności bram
uchylnych decyduje prosta
i solidna konstrukcja


FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO


 1. Specjalnie dobrane sprężyny naciągowe równoważące ciężar skrzydła bramy są osłonięte bezpiecznymi tulejami, które chronią przed przytrzaśnięciem palców.
 2. Łożyskowane rolki zapewniają długoletnią i cichą pracę.
 3. Dwupunktowe ryglowanie zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.
 4. Bramę w wersji z ociepleniem można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnej garażu.
 5. Poszycie bramy wykonane jest z blachy stalowej profilowanej, co zapewnia jego odpowiednią sztywność
bramy-uchylne-funkcjonalnosci-i-bezpieczenstwobramy-uchylne-funkcjonalnosci-i-bezpieczenstwo

WZORY bramy CONNECT

wzor-H-connect

WZÓR H

wzor-V-connect

WZÓR V

WZORY pozostałych bram uchylnych

parallax background

INFORMACJE DODATKOWE

KOLORYKolory drewnopodobneInny RAL

W oparciu o potrzeby i pomysły poszczególnych klientów, którzy oczekują trwałego, estetycznego i oryginalnego wyglądu oferujemy szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu dajemy możliwość doboru koloru drzwi do elewacji, okien, czy elementów wykończeniowych obiektu

Dla Klientów poszukujących bramy w wyjątkowych kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z ponad 200 kolorów z palety RAL.


 

Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest brama garażowa uchylna. Jej konstrukcja jest bardzo prosta – opiera się na pojedynczym skrzydle wykonanym z wytrzymałej blachy, które podnosi się za sprawą połączenia działania łożysk oraz wytrzymałych sprężyn naciągowych. Na ościeżnicy opierają się odpowiednio zabezpieczone sprężyny, dzięki czemu korzystanie z bramy tego typu jest bezpieczne. Brama garażowa uchylna to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które dobrze sprawdza się w przypadku osiedlowych lub wolnostojących garaży oraz miejsc takich jak warsztaty. Z powodzeniem można zainwestować w wariant ocieplony, dzięki czemu można łatwiej zadbać o utrzymanie stałej temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Bramy garażowe uchylne Wiśniowski - wybór odpowiedniego modelu

Zakup nowej bramy garażowej wiąże się z niemałym wydatkiem, dlatego też nasza decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Jednym z dostępnych rodzajów bram są bramy garażowe uchylne, które cieszą się dużą sympatią wśród potencjalnych użytkowników. W jakich sytuacjach warto jest rozważyć zakup tego typu bramy? Jakie plusy i minusy posiadają bramy garażowe uchylne marki Wiśniowski?

Bramy uchylne marki Wiśniowski to proste i ekonomiczne rozwiązanie, z którego skorzystać mogą właściciele domków jednorodzinnych z dużym podjazdem, którzy jednocześnie nie chcą inwestować zbyt wiele w nową bramę. Co więcej decydując się na montaż bramy uchylnej należy upewnić się czy dysponujemy odpowiednią ilością wolnego miejsca wewnątrz garażu. Warto wiedzieć o tym, że każda brama uchylna porusza się wzdłuż prowadnic zainstalowanych bezpośrednio pod sufitem. Są to bramy, których skrzydła otwierają się w systemie do góry, dlatego też należy pamiętać o przestrzeganiu zasad prawidłowego użytkowania bramy. Zgodnie z opinią specjalistów należy zachować bezpieczną odległość 1,5 metra pomiędzy bramą a zaparkowanym na podjeździe samochodem. Choć w sprzedaży dostaniemy bramy uchylne ocieplane to ze względu na ich średnie walory izolacyjne zaleca się ich montaż przede wszystkim w garażach nieocieplanych.

Bramy garażowe uchylne - za i przeciw

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru konkretnego modelu bramy garażowej uchylnej należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. W tym celu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się plusom i minusom bram garażowych uchylnych. Jeżeli chodzi o zalety, to tutaj najczęściej wymieniane wśród użytkowników są stosunkowo niskie koszty zakupu i montażu bramy uchylnej Wiśniowski. Cena najtańszych modeli dostępnych na polskim rynku waha się w granicach 800-1000 zł. Dodatkowym atutem tych bram jest ich bogate i różnorodne wzornictwo, co umożliwia dopasowanie wyglądu bramy do indywidualnych potrzeb oraz preferowanego stylu aranżacyjnego. Za plus należy także uznać łatwość instalowania oraz późniejszej obsługi. A co z minusami? Na szczęście nie ma ich zbyt wiele. W tym konkretnym przypadku należy pamiętać o konieczności pozostawienia odpowiedniej ilości wolnego miejsca na podjeździe. Zastanawiasz się, dlaczego? Chodzi oczywiście o komfort i bezpieczeństwo użytkowania bramy uchylnej, którą otwierając ręcznie można zupełnie przypadkowo uderzyć się w nogę lub przytrzeć zbyt blisko stojący na podjeździe pojazd.