Ogrodzenia posesyjne i bramy wjazdowe WiśniowskiKompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych WIŚNIOWSKI to funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetyka

twoje-ogrodzenie-wisniowskitwoje-ogrodzenie-wisniowski
 

WZORY OGRODZEŃ


homeinclusive
modern
lux
premium
style
vario
classic
basic

BRAMY PRZESUWNENiezawodna praca w każdych warunkach

bramy-ogrodzeniowe-przesuwne-wisniowskibramy-ogrodzeniowe-przesuwne-wisniowski
 

BRAMY SKRZYDŁOWE I FURTKIDajemy Ci poczucie bezpieczeństwa

bramy-ogrodzeniowe-dwuskrzydlowe-i-furtki-wisniowskibramy-ogrodzeniowe-dwuskrzydlowe-i-furtki-wisniowski
 

SEGMENTY OGRODZENIOWESegmenty i słupy

segmenty-ogrodzeniowe-wisniowskisegmenty-ogrodzeniowe-wisniowski
 
 

Ogrodzenia posesyjne i bramy wjazdowe Wiśniowski - Co warto wiedzieć?

Każda działka musi posiadać ogrodzenie posesyjne – warto więc zastanowić się nad tym w jaki rodzaj najlepiej postawić. Z jednej strony liczy się estetyka, a z drugiej funkcjonalność oraz optymalne dopasowanie ogrodzenia do ukształtowania terenu. Co warto wiedzieć na temat ogrodzeń panelowych, palisadowych, aluminiowych oraz gabionów?

Uniwersalność – ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie posesyjne panelowe stosowane jest powszechnie, zarówno przy obiektach sportowych, przemysłowych, jak również wokół domów prywatnych, skąd jego uniwersalność i wszechstronność. Przy tym jest to rozwiązanie bardzo atrakcyjne cenowo oraz szybkie w montażu. Aby zapewnić ogrodzeniu trwałość warto sięgać po ocynkowane i malowane proszkowo panele. Wiele osób decyduje się na elementy wykonane z drutu o przekroju około 4 mm. Wadą zdecydowanie może być wygląd ogrodzenia, które jest całkowicie prześwitujące – nie osłoni więc podwórka przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Gotowe ogrodzenie posesyjne marki Wiśniowski prezentuje się też dość surowo, chociaż oferuje znacznie lepszą trwałość niż standardowa siatka.

Prostota – ogrodzenie palisadowe

Palisada jest prosta w formie, dzięki czemu prezentuje się ponadczasowo. Również może być wykorzystywana do zabezpieczania posesji prywatnych ponieważ cechuje ją wysoka trwałość. Konstrukcja jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu z powodzeniem można wybierać ją zamiast ogrodzeń posesyjnych giętych czy płotów drewnianych, które szybciej niszczeją. Niestety jednak, za wysoką trwałość trzeba dość sporo zapłacić. Tego typu ogrodzenie to zdecydowanie większa inwestycja.

Trwałość – ogrodzenie aluminiowe

Ogrodzenia posesyjne aluminiowe odznaczają się minimalistyczną formą oraz znakomitą trwałością. Materiał gwarantuje zarazem niewielką wagę, jak również wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Powierzchnia bardzo często jest zabezpieczana poprzez proszkowe nakładanie ochronnej warstwy, która jednocześnie odpowiada za kolor elementów. Dzięki temu ogrodzenie może służyć przez wiele lat, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych zabiegów konserwatorskich. Jest to rozwiązanie, które plasuje się na średniej półce cenowej, jednak zdecydowanie ekonomiczne oraz odpowiednie dla budynków o nowoczesnych charakterze.

Oryginalność – ogrodzenie gabionowe

Są to ogrodzenia posesyjne marki Wiśniowski, które charakteryzuje nietypowy i nowoczesny wygląd. Z jednej strony stanowi to ograniczenie, ponieważ gabiony sprawdzają się w głównej mierze przy nowoczesnych budynkach. Gabiony to specjalne stelaże wykonane z ocynkowanego drutu, które po zamontowaniu wypełnia się wybranym materiałem, jak np. łupkiem, piaskowcem, otoczakami, bazaltem albo drobnym żużlem. Bramy wjazdowe tego typu to stabilna ściana, która daje możliwość odcięcia się od ruchliwej drogi czy sąsiadów. Bardzo często, aby wizualnie “zmiękczyć” wygląd ogrodzenia, po siatce puszcza się pnące winobluszcze. Za wadę można uznać wysoką cenę kruszywa.

Minimalna szerokość bramy wjazdowej na posesję

Aby z bramy wjazdowej można było wygodnie korzystać, jej szerokość nie może być mniejsza niż 2,4 metra. W przeciwnym wypadku, węższy wjazd może wiązać się z koniecznością wykonania większej ilości manewrów, a także uciążliwością na co dzień. Jeśli wjazd znajduje się przy ruchliwej drodze i nie dysponuje się większym podjazdem, w czasie wykonywania powolnych manewrów możliwe jest utrudnianie ruchu innym. Gdy pozwala na to ukształtowanie posesji, warto postawić więc na szerszą bramę wjazdową, szerokości 3 metrów lub większej.

Brama wjazdowa na posesje to rzecz jasna w wielu przypadkach pierwsze co widzą goście. Warto więc dobrać model bramy tak, aby był on zarówno wygodny w użyciu (np. z opcją automatycznego zamykania) oraz dobrze komponował się z domem i jego otoczeniem. WIŚNIOWSKI proponuje szeroką paletę wykończeń oraz kolorów, dzięki czemu wjazd na posesję będzie prezentował się reprezentacyjnie. W ofercie marki można także znaleźć dopasowane do stylu bramy furtki.

Szerokość bramy wjazdowej – planowanie

Już na etapie tworzenia planu zaaranżowania przestrzeni na posesji, warto wziąć pod uwagę to, w którym miejscu będzie przebiegało ogrodzenie posesyjne oraz gdzie ma znaleźć się brama wjazdowa. Pozwoli to uniknąć ewentualnych trudności z późniejszym dopasowaniem bramy do dostępnego miejsca. Warto uwzględnić ukształtowanie terenu, odległość od głównej drogi oraz to w jaki sposób brama ma się otwierać. Dzięki temu wjazd na posesję nie będzie problematyczny.

Tanie bramy wjazdowe - rozwiązanie na każdą kieszeń

Nie da się ukryć, że w większości przypadków cena bramy wjazdowej na posesje stanowi czynnik decydujący o jej wyborze. Jednak nawet dysponując nieco mniejszym budżetem można dobrać do swojego ogrodzenia lub garażu bramę, która będzie funkcjonalna. Automatyczne bramy wjazdowe Wiśniowski oferują komfort i łatwą obsługę bramy. Silnik otwiera i zamyka skrzydła bramy, a także świetnie sprawdza się w przypadku rozwiązań takich jak bramy roletowe lub segmentowe. Spośród rozwiązań nieco bardziej tradycyjnych i uniwersalnych można wskazać klasyczne bramy rozwierne oraz uchylne. Ich konstrukcja jest prosta – podobnie jak sama obsługa. Obydwa modele sprawdzą się w większości budynków, dzięki czemu stanowią uniwersalne opcje dla większości garaży.

Bramy wjazdowe Wiśniowski, które stanowią część ogrodzenia posesyjnego także muszą współgrać z otoczeniem i potrzebami właściciela posesji. Modele przesuwne, zwłaszcza te wyposażone w system automatycznego otwierania można wykorzystywać w przypadku zabudowań przemysłowych, jak również na posesjach prywatnych. Z pomocą niewielkiego pilota można wygodnie obsługiwać bramę, bez obaw o uszkodzenie samochodu – o co dbają specjalne fotokomórki.

Nowoczesne bramy wjazdowe – estetyka i design

Być może w danym przypadku poza funkcjonalnością dużą rolę odgrywa również wygląd bramy. Pozornie nawet taki detal jak brama wjazdowa może zaważyć na prezencji całego budynku. Już nie tylko domy, ale także budynki firm, osiedlowe garaże czy obiekty przemysłowe projektowane są w taki sposób, aby zachęcały nowoczesnym designem. Nowoczesna brama wjazdowa może stanowić jedną z wizytówek odwiedzanego miejsca, dlatego też warto zadbać o wybór odpowiedniego modelu.

Marka WIŚNIOWSKI umożliwia personalizację bram. Zależnie od tej przeznaczenia oraz konstrukcji danego modelu, można wybierać spośród różnorodnych wariantów kolorystycznych, wykończeń, wypełnień oraz mechanizmów otwierania. Jednak niezależnie od dokonanego wyboru można mieć pewność, że wszystkie oferowane przez markę modele zostały odpowiednio zabezpieczone. Dzięki temu poszczególne elementy oraz sama brama są zakonserwowane w taki sposób aby nie szkodziły im panujące warunki atmosferyczne. Niezależnie od pory roku, nasłonecznienia czy temperatury bramy wjazdowe WIŚNIOWSKI będą sprawdzać się bez zarzutu, przez wiele lat!