Brama garażowa segmentowa UniPro Wiśniowski

brama-segmentowa-UniProbrama-segmentowa-UniPro

CIEPŁO I CICHO W GARAŻUBramy segmentowe UniPro to najbardziej komfortowe rozwiązanie do garażu.

Nasze bramy garażowe są bramami ciepłymi, a współczynnik U który uzyskują jest porównywalny ze współczynnikiem jaki mają okna wielokomorowe stosowane w budownictwie energooszczędnym. Tak niską wartość jesteśmy w stanie uzyskać dzięki panelom własnej produkcji wypełnionych pianką poliuretanową oraz systemom uszczelniającym.

Współczynnik tłumienia dźwięku: Rc=23 dB

Charakterystyka bram segmentowych UniPro:


 • skrzydło bramy wykonane z paneli stalowych 40 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową
 • konstrukcja z elementów stalowych ocynkowanych
 • skrzydło bramy porusza się wzdłuż prowadnic pionowych i poziomych podsufitowych
 • brama uszczelniona na całym obwodzie
 • w dolnym panelu zamontowana uszczelka przylegająca do podłoża
 • uszczelnienie pomiędzy górnym panelem, a nadprożem zapewnia uszczelka montowana do górnego panelu lub mocowana do nadproża
 • panele posiadają zabezpieczenie kształtowe uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz uszczelki w miejscu styku dwóch paneli
 • bramy segmentowe dostępne w wersji ręcznej i automatycznej

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO 1. Specjalnie wyprofilowane panele (od wewnątrz i z zewnątrz) uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców w miejscu ich łączenia oraz w miejscach montażu zawiasów i drzwi przejściowych.
 2. Zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących.
 3. Zintegrowane zabezpieczenia w przypadku pęknięcia sprężyny skrętnej zapewniają maksimum bezpieczeństwa.
 4. Uszczelnienia obwodowe zapewniają właściwą izolację termiczną i akustyczną.
 5. Zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia z przeszkodą, zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry.
 6. Fotokomórki zapewniają zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycji otwartej, jeżeli w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda. (opcja)
uniprounipro

WZORY BRAM SEGMENTOWYCH UNIPRO

metro-wwwmetro-www
wisniowski_somfy_logowisniowski_somfy_logo
 

Nowej generacji napęd METRO

METRO to napęd nowej generacji. Harmonijne połączenie mocy, piękna i niezawodności, zaprojektowane w zgodzie z osiągnięciami najnowocześniejszych technologii. Powstał dzięki współpracy marek WIŚNIOWSKI oraz Somfy – światowego lidera w zakresie produkcji automatyki i rozwiązań inteligentnego sterowania urządzeniami domowymi. METRO posiada wyjątkowe parametry techniczne zamknięte w obudowie zaprojektowanej zgodnie ze standardami stylistycznymi marki WIŚNIOWSKI

EXTENDED CARE – skorzystaj z wydłużonej 5-letniej gwarancji na automatyczne bramy garażowe z napędem METRO

Gwarancja EXTENDED CARE umożliwia wydłużenie gwarancji standardowej do 5 lat dla kompletnego produktu: automatycznej bramy segmentowej, skonfigurowanej fabrycznie z napędem METRO.

Przedłużona 5-letnia gwarancja w ramach EXTENDED CARE to przełomowe rozwiązanie, które zapewnia jeszcze bardziej komfortowe korzystanie z produktów marki WIŚNIOWSKI.

5_lat_extended_care-wisniowski5_lat_extended_care-wisniowski
 
parallax background

INFORMACJE DODATKOWE

Kolor bram segmentowych UniPro


Dzięki bogatej palecie barw i struktur UniTherm pozwala na swobodę w aranżacji każdego projektu, upiększając architektoniczną przestrzeń każdego budynku.

W oparciu o potrzeby i pomysły poszczególnych klientów, którzy oczekują trwałego, estetycznego i oryginalnego wyglądu oferujemy szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu dajemy możliwość doboru koloru bramy do elewacji, drzwi, okien, czy elementów wykończeniowych obiektu.

Dla Klientów poszukujących bramy w wyjątkowych kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z prawie 200 kolorów z palety RAL.


Okleiny w bramach UniTherm


Kolekcja 32 kolorów uzyskiwanych techniką okleinowania to jeszcze większe możliwości kreatywnej aranżacji otoczenia wokół domu. Dzięki temu bramy UniTherm są indywidualnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających klientów.Kolory Złoty dąb, Orzech, Antracyt oraz kolory RAL dostępne dla panelu G i W (bez przetłoczeń i przetłoczenia wysokie). Pozostałe kolory dostępne wyłącznie dla panelu G (bez przetłoczeń).


KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0
 

Bramy garażowe segmentowe UniPro to solidne i bezpieczne rozwiązanie, które zapewni Ci wysoki poziom bezpieczeństwa. Są one bardzo popularne nawet wśród wymagających klientów ze względu na oferowaną funkcjonalność, komfort oraz atrakcyjny wygląd. W naszej ofercie znajdziesz segmentowe bramy do garażu w kilku wariantach – między innymi z przetłoczeniami lub bez oraz z ozdobnymi aplikacjami.

Brama segmentowa UniPro – czym się charakteryzuje?

Każda brama segmentowa UniPro składa się z serii paneli, czyli segmentów, które wewnątrz posiadają wypełnienie – głównie bezfreonową piankę poliuretanową. Dostępne są w dwóch wariantach – obsługiwane ręcznie oraz podciągane do góry za pomocą silnika w momencie naciśnięcia przycisku na pilocie. Ich ważną częścią jest szyna umieszczona na suficie, do której chowają się segmenty, gdy brama jest otwarta. Cechą charakterystyczną bram segmentowych UniPro jest solidna konstrukcja ze stalowych, ocynkowanych elementów. Posiadają one prowadnice pionowe i poziome oraz specjalne panele zabezpieczające przytrzaśnięcie palców.

Brama garażowa segmentowa UniPro – poznaj jej zalety!

Największą zaletą bram segmentowych UniPro marki Wiśniowski jest wysoka szczelność, dzięki czemu sprawiają, że garaż staje się nie tylko bezpiecznym, ale także ciepłym i cichym miejscem. Ich współczynnik U jest porównywalny ze współczynnikiem, jaki mają okna stosowane w energooszczędnym budownictwie. Jest to możliwe dzięki obecności uszczelnień na całym obwodzie – również na dolnym panelu, który przylega do podłoża. Oferowane przez nas bramy garażowe segmentowe UniPro wyposażone są w nowoczesne technologie, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej funkcjonalne – między innymi w zabezpieczenie przeciążeniowe, które zatrzymują skrzydło, a następnie cofają je do góry w momencie zetknięcia się z przeszkodą oraz w fotokomórki. Dodatkowo posiadają zintegrowane zabezpieczenia w przypadku pęknięcia sprężyny skrętnej. Ich ogromną zaletą jest atrakcyjny wygląd, który świetnie podkreśli nowoczesny charakter Twojej posesji.