Napędy do bram garażowych Wiśniowski

 

Wybór odpowiedniego napędu do bramy garażowej to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie mają większego doświadczenia w tej kwestii. Jak powszechnie wiadomo każda z dostępnych bram garażowych posiada elektryczny napęd, który gwarantuje jej komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu automatu, należy skupić się na kilku istotnych aspektach, co w efekcie pomoże nam dokonać najlepszego wyboru.

Jaki napęd do bramy garażowej?

Na polskim rynku znajdziemy wiele różnych modeli napędów do bram garażowych, niemniej jednak każdy z dostępnych produktów stworzony został z myślą o spełnieniu oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników. Przymierzając się do zakupu napędu warto zastanowić się, nad tym jak często na dobę będziemy korzystali z napędu. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest kwestią bardzo indywidualną, w związku z czym w każdym wypadku będzie ona inna. Zastanawiasz się, dlaczego jest to tak ważne? Bowiem od częstotliwości użytkowania automatu zależy jego żywotność i sprawne działanie. Większość urządzeń dostępnych w sprzedaży przystosowanych jest do 8 cykli na dobę. W sytuacji, kiedy wiemy, że ilość cykli na dobę jest większa to wówczas warto zainwestować w napęd do bramy garażowej wyższej klasy, co gwarantuje nam długie, bezpieczne i bezawaryjne korzystanie.

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem nad jakim należy się zastanowić jest upewnienie się czy w docelowym miejscu zamontowania napędu do bramy garażowej, znajduje się dostęp do prądu i przewodów. Bez tego zainstalowanie napędu jest praktycznie niemożliwe! Ponadto należy zwrócić uwagę na całkowite wymiary i ciężar bramy. Bramy o standardowych wymiarach ważą ok. 50 kg, zatem parametry wagowe wybranego przez nas napędu powinny odpowiadać ciężarowi bramy. Dopiero na samym końcu można skupić się na dodatkowych funkcjach napędu takich jak zabezpieczenie przeciw-przeciążeniowe, automatyczne zamykanie po upływie określonego czasu, otwieranie wyłącznie jednego wskazanego skrzydła bramy, sterowanie innymi urządzeniami w domu itp. Z racji tego, że zakup napędu do bramy garażowej wiąże się z niemałym wydatkiem, warto jest wybrać urządzenie z takimi funkcjami, z których naprawdę będziemy korzystać.

Napędy do bram garażowych Wiśniowski

Najkorzystniejszym z możliwych rozwiązań jest pomyślenie o napędzie do bramy garażowej na etapie planowania zakupu bramy. Obecnie w naszej firmie IGEL bez problemu można nabyć napędy do bram garażowych uchylnych, segmentowych czy np. dwuskrzydłowych. Dodatkowo warto dodać, że bramy bardzo często są wyposażone fabrycznie w odpowiednio dostosowany system napędowy. Bogatą ofertą systemowych oraz zaawansowanych napędów do bram garażowych może pochwalić się firma WIŚNIOWSKI, której jesteśmy dystrybutorem.

Zalety napędów do bram garażowych i wjazdowych

Jakie zalety płyną z uzupełnienia ogrodzenia lub bramy garażowej o napęd na posesji? Napędy do bram garażowych lub wjazdowych marki Wiśniowski gwarantują szereg udogodnień w codziennym użytkowaniu, a także większe bezpieczeństwo, a mimo tego bardzo często rezygnuje się z niej ze względu na wyższy koszt zakupu wszystkich elementów. Rozważasz opcję późniejszego uzupełnienia gotowej bramy o napęd? Wbrew pozorom takie rozwiązanie może okazać się problematyczne.

Napęd a istniejąca brama wjazdowa – potencjalne problemy

Decydując się na bramę wraz z napędem, można mieć pewność, że otrzymane elementy będą ze sobą dobrze współdziałać. Najważniejszy element, odpowiadający za wydajność bramy, czyli siłowniki należy dopasować biorąc pod uwagę:

  • rodzaj ogrodzenia oraz samej bramy;
  • wymiary oraz wagę skrzydła bramy;
  • wymaganej szybkości, z jaką skrzydło będzie się otwierać;
  • średniej ilości cykli, jaką napęd ma wykonać w ciągu dnia.

Późniejsze dodanie napędu do istniejącej bramy może być utrudnione. Automatyczny napęd do bramy wjazdowej na posesję montowany jest i kalibrowany zwykle przez specjalistów danej marki. Jeśli do gotowego skrzydła chce się dopasować napęd innego producenta, można niestety narazić się na gorszą wydajność oraz problemy techniczne. Dobór siłowników do istniejącej bramy może okazać się nawet niemożliwy lub znacznie bardziej kosztowny, niż zakup bramy wraz z dopasowanym do niej napędem.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Napędy do bram garażowych lub wjazdowych gwarantują bezpieczeństwo, ponieważ producenci dbają o to, aby były one uzupełnione o dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed uszkodzeniem samego napędu oraz przed kolizją z obiektem, który znajdzie się w świetle bramy. Udogodnienia takie, jak światło sygnalizujące przy ogrodzeniach, dzięki któremu wiadomo kiedy brama jest otwierana lub zamykana, a także o jej statusie technicznym.

Co w razie braku zasilania? Bramę można otworzyć ręcznie, poprzez manualne zdjęcie blokady zabezpieczającej. Dogodnym rozwiązaniem jest postawienie na model zasilany bateryjnie, co znacznie ułatwi operowanie skrzydłem bramy, niezależnie od przerw w dostawie energii elektrycznej. Nie trzeba także obawiać się o programowanie bramy, gdy odzyska zasilanie po przerwie – ustawienia nie ulegają resetowi, więc gdy tylko trudności techniczne miną będzie można na powrót wygodnie korzystać z bramy.

Wygoda korzystania z bramy z napędem

A co z komfortem? Zwłaszcza kiedy pogoda nie dopisuje, nie trzeba dodatkowo wysiadać z samochodu aby ręcznie otworzyć i zamknąć bramę. Napędy do bram garażowych i wjazdowych marki Wiśniowski znacznie skracają także czas potrzebny do zaparkowania samochodu. Oznacza to cenne minuty rano, wyjeżdżając do pracy, a także nieco szybszy powrót do domu.

Napęd do bramy wjazdowej jest także pomocny, jeśli wjeżdża się bezpośrednio z drogi na niewielki podjazd lub też jest się w biegu, załatwiając codzienne sprawunki. Dobrze dobrana automatyka do bram znacznie poprawi komfort korzystania z bram, a w kontekście przemysłu i osób prowadzących własny biznes – dodatkowo usprawnia logistykę i obsługę klienta.

Sprawdź naszą ofertę na napędy do bram METRO oraz napędy do bram INTRO