Bramy garażowe rolowane i roletowe Wiśniowski


bramy_garazowe_roletowe_wisniowskibramy_garazowe_roletowe_wisniowski

W BRAMACH ROLETOWYCH I ROLOWANYCH KOMFORT STAJE SIĘ STANDARDEMWszystkie bramy roletowe i rolowane wyposażone są w standardzie w napęd.

Kurtyna bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem.

Charakterystyka:

 • kurtyna wykonana z profili aluminiowych wypełnionych bez freonową pianką poliuretanową
 • w skrajnym dolnym profilu montowana jest komorowa uszczelka gumowa przylegająca do podłoża
 • kurtyna porusza się wzdłuż aluminiowych prowadnic pionowych i nawija się na wał nawojowy
 • prowadnice aluminiowe montowane wzdłuż bocznych krawędzi otworu
 • prowadnice wyposażone w uszczelki szczotkowe
 • siłownik rurowy zamontowany w wale nawojowym

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWOTeraz zaoszczędzoną przestrzeń pod sufitem możesz zaaranżować tak jak chcesz: zamontować oświetlenie, zawiesić narty oraz bagażnik samochodowy. Doświetlenie wnętrza i oszczędność energii w ciemnym pomieszczeniu (np. w garażu bez okien) można uzyskać montując w bramie profile z przeszkleniami. Dolna uszczelka komorowa, uszczelki szczotkowe w prowadnicach oraz uszczelka przykręcona do nadproża gwarantują dobrą izolację.


 1. Blokada kurtyny w bramie BR-77s zabezpiecza przed podniesieniem kurtyny z zewnątrz.
 2. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają fotokomórki oraz krawędziowa listwa bezpieczeństwa. W przypadku natrafienia na przeszkodę kurtyna bramy cofa się do pozycji otwarcia.
 3. Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność paneli znacznie się wydłuża.
 4. Awaryjne otwieranie bramy od wewnątrz w przypadku braku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy użyciu korby w bramie (A) BR-77s i w bramach (B) BR-77 E i BR-100 E.
 5. Awaryjne otwieranie bramy z zewnątrz za pomocą specjalnej korby, stosuje się w przypadku braku dodat-kowego wejścia do garażu.
 6. Dwa rodzaje profili - 77 i 100 mm
br77-funkcjonalnosci-i-bezpieczenstwobr77-funkcjonalnosci-i-bezpieczenstwo

BRAMA ROLETOWA I ROLOWANA JAKO JEDYNE POSIADAJĄ NAPĘD ELEKTRYCZNY W PAKIECIE


roletowka_wewnatrzroletowka_wewnatrz

OPCJE DOSTOSOWANE DO TWOICH POTRZEB


W zależności od warunków zabudowy dostępne są trzy rodzaje bram roletowych

 
BR-77-s

BRAMA ROLETOWA BR-77 s

Brama wyposażona w obudowę wału nowojowego, która znajduje się na obwodzie wału
BR-77-E

BRAMA ROLETOWA BR-77 E

Brama wyposażona w osłonę
wału nowojowego
BR-100-E

BRAMA ROLETOWA BR-100 E

Brama wyposażona w osłonę
wału nowojowego
 

WZORY BRAM

 
wzory-BR-77

BRAMA BR-77 (przykład bez przeszkleń)

wzory-BR-77-przeszklenie

BRAMA BR-77 (przykład przeszkleń)

wzory-BR-77-wentylacja

BRAMA BR-77 z profilem wentylowanym

 
parallax background

BRAMY ROLOWANE - INFORMACJE DODATKOWE

KOLORY


Standardowe kolory w bramie z profili AW 77Kolory drewnopodobneStandardowe kolory w bramie z profili AW 100W oparciu o potrzeby i pomysły poszczególnych klientów, którzy oczekują trwałego, estetycznego i oryginalnego wyglądu oferujemy szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu dajemy możliwość doboru koloru bramy do elewacji, drzwi, okien, czy elementów wykończeniowych obiektu.

Nowoczesne technologie okleinowania, umożliwiają nam uzyskanie powierzchni o strukturze i kolorze naturalnych odcieni drewna oraz innych odcieni zbliżonych do RAL. By zapewnić stuprocentową satysfakcję wykorzystujemy okleiny wiodących światowych producentów.


 

Wbrew pozorom wybór nowej bramy garażowej nie jest tak prostym zadaniem jakby mogło nam się wydawać. Firmy specjalizujące się produkcji tego typu produktów zaskakują swoich klientów zastosowaniem coraz to nowszymi i lepszymi technologiami, których głównym zadaniem jest poprawa komfortu użytkowania bramy. Jednym z dostępnych modeli, cieszący się coraz większą popularnością są bramy rolowane Wiśniowski. W jakich sytuacjach warto rozważyć możliwość ich montażu? Podpowiadamy.

Bramy rolowane

Nowoczesne bramy rolowane, określane często również mianem bram roletowych dedykowane są w dużej mierze właścicielom garaży, w których to pod sufitem oraz po bocznych ścianach nie znajduje się wolna przestrzeń do zagospodarowania. Ten model doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których to przechowywana jest duża ilość przedmiotów takich jak: rowery, skrzynki z narzędziami, narty, deski snowboardowe wiszące bezpośrednio pod sufitem itp. Główną cechą charakterystyczną bram rolowanych jest wyposażenie ich w płaszcz poruszający się wyłącznie w płaszczyźnie pionowej. Brama otwiera się w momencie uruchomienia napędu, który nawija płaszcz na specjalny wał. Między innymi stąd też właśnie wzięła się nazwa “bramy roletowe”. Solidna i trwała konstrukcja wykonana w większości z aluminium zaskakuje swoim oryginalnym wyglądem i łatwością obsługi. Choć bramy rolowane otwierane i zamykane są przy pomocy napędu elektrycznego, to w przypadku wystąpienia awarii zasilania można ją bez najmniejszego problemu otworzyć używając do tego celu specjalnej korby. Więcej praktycznych informacji na temat zastosowania bram garażowych roletowych dostępnych jest na naszej stronie internetowej.

Brama garażowa rolowana

Zastanawiasz się, czy zakup bramy rolowanej jest dobrym rozwiązaniem? Ten rodzaj bram, jak każdy inny posiada swoje zalety i wady, na które warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Jeżeli chodzi o plusy to na całe szczęście jest ich o wiele więcej niż minusów. Zacząć należy od montażu bramy, który zgodnie z opinią zarówno specjalistów, jak i użytkowników nie sprawia większych trudności. Brama rolowana garażowa nie jest wyposażana w prowadnice, w związku z czym nie trzeba zaprzątać sobie głowy zostawieniem odpowiedniej ilości wolnego miejsca pod sufitem, a także przed wjazdem. Równie ważnym atutem jest wysoka odporność na szkodliwe działanie korozji, ale to nie wszystko. Bramy rolowane uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych, ze względu na swoją konstrukcję oraz jakość materiałów użytych do ich wykonania niezwykle skutecznie zabezpieczają garaż przed ewentualnym włamaniem. Prosta obsługa to kolejna zaleta tego modelu bram garażowych roletowych. Zdecydowana większość modeli występuje w wersji z napędem elektrycznym, który zapewnia wygodne i bezpieczne użytkowanie bramy. Niestety, nie są to produkty bez wad.

Minusem bramy garażowej rolowanej bez wątpienia jest jej wysoka cena. To najdroższym model ze wszystkich dostępnych rodzajów bram dostępnych na polskim rynku.

Czym się wyróżnia?

To, czym wyróżnia się brama garażowa rolowana jest to, że każda posiada standardowo napęd, który pozwala na wygodne jej podnoszenie i zamykanie w każdych warunkach. Brama nie składa się z jednolitego skrzydła lub modułów, ale z węższych pasów, które nawijane są na rolkę. Znajduje się ona w skrzyni nad wejściem do garażu, dzięki czemu nie jest konieczne montowanie dodatkowych prowadnic – a co za tym idzie, można zaoszczędzić dużo przestrzeni pod sufitem. Rozwiązanie szczególnie dobre dla niedużych i niskich zabudowań. Sama kurtyna wykonana jest nie z blachy, ale z lekkich profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Montaż uwzględnia jedynie zamocowanie dwóch pionowych prowadnic, umieszczonych wzdłuż wejścia. Kiedy kurtyna jest całkowicie opuszczona, również zapewnia izolację, dostępną w formie gumowej uszczelki biegnącej wzdłuż krawędzi.

Sprawdź również: bramy przemysłowe rolowane / roletowe