Bramy garażowe Wiśniowski
Wjazdowa brama roletowa
Komfort staje się standardem. Wszystkie bramy roletowe wyposażone są w standardzie w napęd. Kurtyna bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem.




Brama rozwierna
Nowoczesne podejście do tradycyjnych rozwiązań. Bramy rozwierne to najbardziej ekonomiczne zamknięcie garażu. Gwarancją niskiej ceny i niezawodnej pracy jest zastosowanie prostych i sprawdzonych rozwiązań.
Brama uchylna
Bramy uchylne to jedne z najbardziej popularnych bram na rynku. Ich prosta konstrukcja oraz proste i sprawdzone rozwiązania mechaniczne gwarantują niezawodne działanie bramy.


Bramy garażowe - zrób to z głową!
Zadaniem bramy garażowej marki Wiśniowski jest nie tylko zapewnić ochronę zawartości garażu, ale także zapobiegać utracie ciepła. Współczynnik przenikania ciepła (ciepłochronność) regulowany jest przez przepisy prawa budowlanego. Dobierając bramę warto więc wyjść myślą naprzód i wybrać model o takim standardzie, który będzie obowiązywał przez kilka najbliższych lat. Pozwoli to uniknąć konieczności szybkiej wymiany bramy na nową, a przy tym budynek zachowa wysoki standard energetyczny.
Inwestycja w trwałą i funkcjonalną bramę garażową wymaga odpowiedniego planowania, uwzględniając przy tym położenie oraz wielkość działki, a także ukształtowanie terenu. To jednak nie wszystko. Brama garażowa nie może być dobrana przypadkowo. Jej wybór powinien być ściśle określony już na etapie projektowania bryły domu, aby finalnie z wjazdu dało się wygodnie korzystać. Zatem – co warto wiedzieć kupując bramę? Odpowiadamy.
Bramy garażowe – jak dobrać odpowiedni model?
Poszukując bramy wjazdowej marki Wiśniowski warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest sporo różnorodnych modeli, z których każdy odznacza się określonymi walorami. Przed dokonaniem wyboru, należy uwzględnić aspekty takie jak:
Dostępny budżet
Wybierać można spośród nowoczesnych modeli segmentowych i rolowanych, które zajmują znacznie mniej miejsca (zarówno w garażu, jak i przed nim) a przy tym zachwycają prostą estetyką. Opcją znacznie bardziej budżetową są rozwiązania, takie jak bramy garażowe uchylne oraz bramy garażowe rozwierne, wyposażone w jedno lub dwa skrzydła. W przypadku tych modeli trzeba jednak zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni wokół samego wjazdu.
Przestrzeń
Brama garażowa powinna być dopasowana do dostępnej przed garażem przestrzeni, a także szerokości wjazdu do garażu. Ponownie, sposób otwierania i montażu bramy odgrywa tutaj niebagatelne znaczenie – dlatego też wybór musi być ustalony już na etapie tworzenia projektu budynku. Jeśli nie ma takiej możliwości i pracuje się z gotowym budynkiem, dobrym wyznacznikiem będzie wysokość garażu.
Umiejscowienie garażu
Wybór modelu bramy wjazdowej zależy przede wszystkich od warunków, jakie stwarza sama parcela. Kształt działki, jej położenie względem drogi oraz szerokość – to wszystko istotne aspekty, wedle których powinno dobierać się właściwy model. Dla przykładu wymienić można bramy garażowe uchylne, których forma zupełnie nie sprawdza się w przypadku mniejszych posesji, z krótkim podjazdem (lub garażem usytuowanym tuż przy drodze). W takich przypadkach znacznie pewniej jest postawić na model, który będzie chował się pod sufitem, jak np. bramę segmentową lub roletową.
Izolacja
W przypadku garażu wbudowanego w bryłę domu istotna jest izolacja. Zadecyduje to o tym czy zimą garaż nie będzie wychładzał reszty budynku. Odpowiednia izolacja chroni także samochód oraz przechowywany w garażu sprzęt i przedmioty przed działaniem niskich temperatur, a także wilgoci. Garaż wolnostojący rzadko kiedy jest ogrzewany, dlatego też wykorzystane przy nim modele nie muszą być wyposażone w dodatkową izolację.
Automatyka
Brama garażowa może być wyposażona w automatykę. Jakie niesie to ze sobą korzyści? Po pierwsze znacznie wygodniejszą obsługę, a także możliwość zabezpieczenia wnętrza garażu. Marka WIŚNIOWSKI dba także o zapewnienie wszystkich niezbędnych rozwiązań na wypadek awarii prądu.
Estetyka
Wreszcie – bramy garażowe muszą także być odpowiednio dopasowane swoją formą (a także wykończeniem) do formy budynku. Rodzaj wykończenia skrzydła może zamaskować lub podkreślić garaż, sprawiając że będzie dobrze współgrał z resztą detali na fasadzie domu.
Ciepłochronność garażu – jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej?
Garaż może być ogrzewany lub nie. Dobór bramy garażowej marki Wiśniowski zależy także od tego czy garaż jest częścią bryły domu. Przestrzeń garażu, może bowiem pochłaniać energię cieplną, jaką przeznacza się na ogrzanie reszty budynku. Zawsze, przynajmniej w niewielkim stopniu ogrzewanie części mieszkalnej wpływa na podniesienie temperatury wewnątrz garażu – czy to za sprawą kiepskiej izolacji ścian, czy właśnie – nieszczelnych drzwi lub bramy. Garaż ogrzewa się więc często mimo woli właścicieli.
Odpowiednia brama garażowa to inwestycja w zmniejszenie kosztów eksploatacji całego budynku, ponieważ gwarantuje zminimalizowanie strat ciepła. Brama o wysokiej ciepłochronności sprawdzi się jednak dopiero wtedy, kiedy będzie zestawiona w parze z dobrą izolacją ścian, podłogi oraz stropu – czyli tzw. przegród zewnętrznych. Ważne jest także dobre zaizolowanie płaszczyzn, które garaż dzieli bezpośrednio z częścią mieszkalną. Gdy to pomieszczenie zawiera się w bryle domu, należy zainwestować w ocieplenie ścian i stropu oddzielającego go od przestrzeni mieszkalnej.
Jeżeli garaż nie jest ogrzewany i funkcjonuje jako osobny budynek, nie przyłączony do bryły domu, nie warto inwestować w izolację ścian, podłogi czy bramę. Korzystna natomiast jest budowa garażu dostawionego do budynku. W tym przypadku trzeba zadbać aby termoizolacja ścian działowych między garażem a częścią mieszkalną była wykonana jak w przypadku przegrody zewnętrznej. Dobra brama garażowa będzie chronić przed utratą ciepła, osłaniając jednocześnie dom.
Współczynnik przenikania ciepła U – co dokładnie określa
Co dokładnie opisuje współczynnik przenikania ciepła (U)? Jego zadaniem jest określenie straty energii cieplnej dla konkretnej przegrody izolacyjnej. W praktyce, im wartość jest mniejsza, tym lepsze właściwości izolacyjne wykazuje konkretny model bramy garażowej Wiśniowski.
Dlaczego stosuje się ten współczynnik? Znacznie ułatwia on kalkulację kosztów eksploatacji, co jest ważne szczególnie ze względów ekonomicznych oraz ekologicznych. W ostatnich latach można zauważyć, że w prawie budowlanym współczynnik osiąga coraz niższą wartość:
- 1,7 W/(m2·K) – od roku 2014;
- 1,5 W/(m2·K) – od roku 2017;
- 1,3 W/(m2·K) – od roku 2021 (przy tym dalsze zaostrzanie wymogów, już po roku 2021 jest bardzo mało prawdopodobne).
Parametr ten dotyczy przede wszystkim osób decydujących się na włączenie garażu do bryły budynku. Odpowiednia ciepłochronność bramy garażowej przełoży się na efektywne ogrzewanie całego domu, bez niechcianych strat. Co za tym idzie – domowy budżet nie będzie cierpiał z powodu wysokich opłat, a dom będzie można w przyszłości znacznie łatwiej sprzedać, jeśli zajdzie taka konieczność.