Bramy garażowe segmentowe Wiśniowski

grupa-bramy-primegrupa-bramy-prime

Brama segmentowa PRIME


Wyobraź sobie bramę garażową segmentową nowej generacji. Bramę, która nie jest transformacją istniejących rozwiązań, ale twórczym efektem poszukiwań równowagi między nowoczesną techniką, jakością, bezpieczeństwem i designem.

 

Wjazdowa brama segmentowa UniTherm


Brama UniTherm spełnia rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Współczynniki tych parametrów mają wpływ nie tylko na wydłużenie czasu eksploatacji bramy, ale również zachowanie jej walorów estetycznych przez lata..

grupa-bramy-unithermgrupa-bramy-unitherm
 
grupa-bramy-uniprogrupa-bramy-unipro

Brama segmentowa UniPro


Wjazdowe bramy UniPro to najbardziej komfortowe rozwiązanie do garażu. Jest to brama ciepła przeznaczona szczególnie do garaży ogrzewanych.

 
 

W jaki sposób najlepiej dobrać bramę garażową? Dostępne na rynku warianty takie jak bramy garażowe segmentowe cieszą się popularnością ze względu na wygodę użytkowania oraz trwałość. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się prostymi formami i bardzo często – minimalizmem, co sprawia że brama garażowa segmentowa to najlepsze rozwiązanie dla niemal każdego garażu. Co jednak warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

Bardzo często czynnikiem decydującym o wyborze modelu bramy jest jego cena a także mechanizm działania. Dokonując wyboru warto wiedzieć, że brama garażowa segmentowa to jedna z najbardziej wszechstronnych opcji, która umożliwia montaż zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych garaży, a także gwarantuje bezpieczeństwo oraz nienaganny wygląd. Warto się przekonać jakie możliwości oferuje taki wariant!

Bramy garażowe segmentowe: czy jest to opcja dla każdego garażu?

Konstrukcja bramy wyposażonej w segmentowe drzwi jest bardziej skomplikowana od standardowej bramy rozwiernej, ale korzystanie z podobnej opcji może okazać się znacznie wygodniejsze. Dlaczego? Bramy garażowe segmentowe Wiśniowski składają się z serii paneli (lub inaczej segmentów), których wypełnienie różni się dla poszczególnych modeli. W momencie otwierania drzwi podciągane są w górę przy pomocy silnika. Dostępne są także warianty obsługiwane ręcznie. Segmenty kolejno chowają się pod sufitem, przemieszczając się po specjalnie do tego przystosowanej szynie. Kiedy garaż jest zamknięty, drzwi chronią wnętrze przed zimnem, wiatrem, wilgocią oraz dostępem z zewnątrz. Przy tym segmenty prezentują się bardzo dobrze – zależnie od wybranego materiału wykończeniowego, brama może wtopić się wizualnie w resztę elewacji, lub też kontrastować z nią, dopełniając w ten sposób inne elementy dekoracyjne budynku. Wydaje się to najlepsze z dostępnych na rynku rozwiązań, jednak trzeba pamiętać o tym, że brama garażowa segmentowa potrzebuje miejsca pod sufitem. Jeśli budynek jest niski, albo forma garażu uniemożliwia podwieszenie bramy, znacznie lepszą opcją będzie skłonić się ku bardziej tradycyjnym rozwiązaniom.

Trwałość, bezpieczeństwo i piękny design

Wróćmy jednak do zalet, jakie oferują bramy garażowe segmentowe. Wydawać by się mogło, że ze względu na swoją konstrukcję segmenty nie zagwarantują optymalnej ochrony wnętrza garażu. Jednak nic bardziej mylnego. Marka WIŚNIOWSKI od lat pracuje nad doskonaleniem swoich produktów, czego wynikiem są wysokiej jakości segmenty, zabezpieczone serią specjalnych uszczelek. Bramy charakteryzuje wiatroszczelność, ponieważ skrzydło bramy wykonane z paneli stalowych 40 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Wszystkie elementy stalowe są ocynkowane, dzięki czemu nie są podatne na negatywne skutki oddziaływania warunków atmosferycznych.

Ponadto, brama segmentowa jest wygodna i bezpieczna w obsłudze. W miejscu łączenia poszczególnych elementów zastosowano rozwiązania, które uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców. W przypadku modeli automatycznych cenne uzupełnienie stanowi fotokomórka, dzięki której brama zatrzyma się jeśli w czasie zamykania w jej świetle znajdzie się samochód lub inny obiekt. Dzięki temu podobne rozwiązania nadają się dla domów jednorodzinnych oraz rodzin z dziećmi. Powłoka bramy stanowi izolację akustyczną oraz termiczną, co sprawia że zimą nie trzeba obawiać się o przesadne wychładzanie się garażu. Możliwość personalizacji wyglądu bramy pozwala na pełne dopasowanie jej względem wyglądu budynku oraz potrzeb poszczególnych użytkowników. Wszystko to daje szerokie możliwości w kwestii wyboru – nie ma więc na co czekać! Wybierz wariant dla swojego garażu już dzisiaj!

Zaawansowana brama garażowa segmentowa – dobry design oraz bezpieczeństwo

Brama garażowa segmentowa to specjalnego typu drzwi, które zamiast ze skrzydeł zamocowanych na ościeżnicy, składają się ze specjalnie skonstruowanych i połączonych ze sobą segmentów. Każdy element zbudowany jest tak, aby jednocześnie zapewniał dobrą izolację cieplną, tłumienie dźwięków, jak również był odporny na działanie warunków atmosferycznych. Brama otwiera się poprzez podciągnięcie segmentów w górę – automatycznie, przy pomocy pilota, lub też ręcznie. Taki sposób otwierania garażu sprawdza się w przypadku niedużych przestrzeni oraz ciasnej zabudowy, gdyż nie trzeba dodatkowo przewidywać miejsca na standardowe, otwierane skrzydło czy uchylną bramę.

Poszczególne panele składają się z elementów wykonanych z wysokiej jakości blachy – jak zawiasy czy znajdujące się wewnątrz wzmocnienie, a także z elastycznych tworzyw oraz pianki odpowiadającej za tłumienie dźwięków. To wszystko sprawia, że brama garażowa segmentowa stanowi doskonałą izolację oraz bezpieczeństwo dla zawartości przechowywanej wewnątrz garażu. Zapewniają to specjalne uszczelki, znajdujące się między segmentami, a także na dole i na szczycie zamkniętej bramy. Dzięki temu ani chłód ani wilgoć nie przedostają się do wnętrza pomieszczenia, a zawartość będzie dobrze chroniona.

Dlaczego właśnie bramy garażowe segmentowe?

Zdecydowanie warto postawić na wariant, który będzie dopasowany do wyglądu całego budynku. Szerokie możliwości w kwestii doboru koloru i wykończenia sprawiają, że bramy garażowe segmentowe to opcja, która sprawdzi się zarówno w przypadku bardzo nowoczesnych budynków, jak również tych o klasycznej formie. Nowoczesny design spotyka się w podobnych rozwiązaniach z technologiami, które pozwalają na wygodną obsługę poszczególnych elementów.

Dobrze wykonana brama garażowa segmentowa to opcja dla osób ceniących sobie niezawodne rozwiązania. Zaletą z pewnością jest wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki oferuje ten typ bramy. Całe skrzydło składa się z połączonych ze sobą segmentów, z których każdy jest odpowiednio wzmocniony oraz posiada izolację. Pozwala to dobrze zabezpieczyć samochód oraz inne rzeczy przechowywane w garażu przed warunkami atmosferycznymi, jak również przed kradzieżą. Brama garażowa segmentowa sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku przestrzeni w których musi być utrzymana stała temperatura, a dodatkowy atut będzie stanowiło np. tłumienie odgłosów. Jest to opcja wymagająca jednak większej inwestycji – ale przy tym także taka, która sprawuje się niezawodnie przez długie lata, gwarantując bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Przy pomocy mechanizmu, wytrzymała linka unosi połączone ze sobą segmenty, a całe skrzydło bramy porusza się wzdłuż specjalnych, wzmocnionych prowadnic montowanych pionowo oraz poziomo, pod sufitem. Dzięki temu, gdy garaż jest w pełni otwarty drzwi całkowicie “znikają” z drogi, oferując wygodę – co ważne zwłaszcza w czasie przeprowadzania prac przy domu czy mycia samochodu. Aby bramy garażowe segmentowe zapewniały funkcjonalność, producenci oferują w nich także rozwiązania sprawdzające się na wypadek braku prądu, co pozwala bezpiecznie otworzyć drzwi nawet jeśli nastąpiła czasowa przerwa w dostawie energii elektrycznej. Ponadto udogodnienia takie jak fotokomórka, która zatrzyma bramę, jeśli w jej świetle pojawi się osoba lub obiekt.

To wszystko składa się na bardzo trwałe oraz uniwersalne rozwiązanie, które z łatwością można zaadaptować do danego budynku czy potrzeb.

Sprawdź również bramy segmentowe dla przemysłu