Korzystanie z bramy wjazdowej może stać się znacznie prostsze i wygodniejsze, jeśli konstrukcja zostanie uzupełniona o automatykę. W zależności od tego w jaki sposób oraz jak często w ciągu dnia korzystasz z bramy wjazdowej, dodatkowa pomoc w jej otwieraniu i zamykaniu może okazać się świetnym udogodnieniem. 

Przedstawiamy kilka powodów dla których warto zainstalować automatykę do bramy wjazdowej a także bramy garażowej. 

Automatyka do bram – komfort oraz szybkie działanie

Instalacja automatyki do bram zależy od kilku czynników. Warto jednak nadmienić, że praktycznie w każdym przypadku możliwość otwierania i zamykania skrzydeł bramy przy pomocy pilota, okazuje się znacznie wygodniejsza niż konieczność robienia tego ręcznie. 

Dzięki automatycznie zamykanej bramie można zwiększyć bezpieczeństwo posesji, uniemożliwiając wtargnięcie na nią osobom niepożądanym. To samo odnosi się do bramy garażowej. Automatyka pomoże chronić samochód, zawartość garażu, dom oraz jego otoczenie. Ten sam argument aplikuje się także do zabudowań przemysłowych. 

Automatyka do bram wjazdowych na posesję sprawdzi się zarówno w przypadku większych, jak i mniejszych posesji. W pierwszym przypadku ułatwia wyjazd i powrót do domu, zwłaszcza kiedy pogoda na zewnątrz nie dopisuje, ograniczając konieczność wysiadania z pojazdu. Wjazd na mniejszą posesję, usytuowaną przy ciasnej, jednokierunkowej ulicy także staje się łatwiejszy. Zamiast zatrzymywać samochód i wychodzić aby otwierać bramę (blokując przy tym ruch), przy pomocy pilota można wygodnie uruchomić automatykę, płynnie chowając się na podjeździe. 

Dzięki podobnym rozwiązaniom można zaoszczędzić czas, którego wiecznie brakuje, zwłaszcza rano, kiedy spieszymy się do pracy. Możliwość automatycznego otwierania i zamykania bramy pozwala zyskać cenne minuty, które w przeciwnym wypadku trzeba poświęcić na ręczne przemieszczenie skrzydeł bramy. To samo tyczy się automatyki do bram garażowych. Brama segmentowa lub roletowa znakomicie współgrają z dedykowaną dla nich automatyką, ułatwiając operowanie wjazdem do garażu i chroniąc jego zawartość.

Brama przy obiektach przemysłowych – automatyka do zadań specjalnych

Jeszcze trudniej wyobrazić sobie pracę przy obiekcie takim jak wielkopowierzchniowa hala lub warsztat, jeśli brama wjazdowa nie może być obsługiwana automatycznie. Automatyka do bram przemysłowych jest projektowana specjalnie z uwzględnieniem intensywnego cyklu eksploatowania bramy. W ciągu dnia silnik może z powodzeniem wykonać nawet do kilkudziesięciu cykli, podczas gdyby operować skrzydłem ręcznie, można by narazić się wyłącznie na stratę cennego czasu i energii.

Silnik zapewnia płynne działanie, które dopasowane jest do konstrukcji bramy, dlatego też ich kompatybilne działanie umożliwia bezawaryjne działanie przez dłuższy czas. Sam silnik zabezpieczony jest w taki sposób, że jest odporny na oddziaływanie czynników zewnętrznych oraz zabrudzenia (jak np. suche liście). Nawet w trudnych warunkach – przy niskich temperaturach, obfitych opadach deszczu czy śniegu, automatyka będzie działać niezawodnie.

Automatyka do bram:

Napęd METRO
Napęd INTRO