Otwieranie bramy telefonem - aplikacje

SmartCONNECTED to możliwość sterowania bramami i drzwiami z zamkiem elektrycznym z każdego miejsca na świecie. Wszystko za pomocą mobilnej aplikacji Connexoon Acess marki Somfy, której działanie oparte jest na nowoczesnej technologii io-home control.

Dzięki smartCONNECTED dostęp do domu nie jest już warunkowany pękiem kluczy. Rodzice mogą wpuścić dziecko do domu, nie ruszając się z biura lub w kilka sekund sprawdzić na swoim smartfonie czy brama wjazdowa jest zamknięta. Co więcej, inteligentny dom potrafi myśleć za mieszkańców o wykonaniu podstawowych czynności, jak uruchomienie alarmu czy też - dzięki funkcji geolokalizacji - otwarcie bramy na chwilę przed dojazdem do posesji.


grupa-ti-smartCONNECTEDgrupa-ti-smartCONNECTED

WiControl umożliwia sterowanie wszystkimi bramami marki WIŚNIOWSKI oraz drzwiami z serii CREO z silnikiem z dowolnego miejsca na świecie. Sterownik RI-Co, na którym bazuje system, wykorzystuje sieć micro wifi, dzięki której w prosty sposób łączy się z domowym routerem wifi. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych urządzeń, aby uzyskać pełną kontrolę.

Sterownik dostępny jest w wersji podstawowej i dwóch rozszerzonych. W podstawowej pozwoli otworzyć lub zamknąć bramę czy drzwi. W rozszerzonych da dodatkowo możliwość sprawdzenia ich statusu.


grupa-ti-wicontrolgrupa-ti-wicontrol

Inteligentny dom nie wymaga ciągłej ingerencji w system sterowania, samemu dbając o ochronę domowników. Taki komfort daje automatyka TaHoma Somfy. Dzięki systemowi TaHoma możemy dostosować wszelkie urządzenia w domu do rytmu naszego życia. W tym bramy i drzwi, które można zaprogramować, by same się otwierały lub zamykały w wybranych porach dnia.

Za pomocą telefonu uzyskamy też stały nadzór i w razie potrzeby przejmiemy kontrolę nad automatyką poza ustalonym harmonogramem.


grupa-ti-tahomagrupa-ti-tahoma

System AirKey pozwala zarządzać dostępem do pomieszczeń przez Internet. Za pośrednictwem modułu online możemy ustalić – komu, kiedy i na jak długo nadamy uprawnienia dostępu. W razie potrzeby możemy też je szybko cofnąć czy sprawdzić historię wejść konkretnych użytkowników.

AirKey działa na wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych, ale też na telefonach z systemem Android. Aplikacja mobilna sprawia, że klucz do systemu mamy zawsze przy sobie. Za jego pomocą zaprogramujemy też inne nośniki identyfikacji, jak karty czy breloki.


grupa-ti-airkeygrupa-ti-airkey

W dzisiejszych czasach trudno byłoby wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Nowoczesne modele smartfonów są w stanie zastąpić nam kilka innych urządzeń, chociażby takich jak aparat czy komputer, ale to nie wszystko. Nieustanny rozwój technologii oraz potrzeby użytkowników zaowocowały pojawianiem się praktycznych aplikacji, których głównym zadaniem jest ułatwienie nam codziennego funkcjonowania. Jedną z dostępnych aplikacji, która z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością jest ta umożliwiająca sterowanie bramą z telefonu. Zastanawiasz się, jak wygląda to w praktyce?

Otwieranie bramy telefonem

Obecnie wiele firm specjalizujących się w sprzedaży innowacyjnych bram garażowych i przemysłowych oferuje swoim Klientom możliwość skorzystania z nowoczesnych technologii, które mają na celu zwiększenie wygody i komfortu użytkowania zakupionych urządzeń. Nowością na polskim rynku są profesjonalne systemy sterowania i powiadomień, dzięki którym możliwe jest zamykanie lub otwieranie bramy telefonem, z dowolnego miejsca na świecie.

Jakie korzyści wynikają ze sterowania bramą z telefonu? Na wstępie warto wspomnieć o tym, że jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób fizycznych, jak i właścicieli mniejszych i większych firm. Za największą zaletę tego systemu uważa się pełną swobodę jego zdalnej obsługi. Co to oznacza? Załóżmy, że wyjeżdżając w pośpiechu do pracy zapomnieliśmy zamknąć bramę o czym przypomnieliśmy sobie dopiero po dwóch godzinach. W tej sytuacji, wystarczy tylko sięgnąć po telefon by za pomocą jednego przycisku zdalnie zamknąć bramę. To także świetna opcja dla zapominalskich, którym od czasu do czasu zdarza się zawieruszyć gdzieś pilot do bramy. Ponadto korzystając ze swojego smartfonu i systemu powiadomień w prosty sposób możemy:

  • sprawdzić stan położenia bramy (otwarta/zamknięta),
  • uzyskać informacje na temat podjęcia próby otworzenia bramy przez osoby nieuprawnione bądź otworzeniu skrzynki sterowniczej,
  • otrzymać informacje o otwartej bramie w momencie, kiedy jest ona otwarta dłużej niż 10 minut,
  • odebrać powiadomienie o wstrzymaniu lub przywróceniu zasilania sieciowego,
  • sprawdzić stan dostępnych środków na karcie SIM.

Pilot do bramy w telefonie

Aby móc sterować bramą z telefonu przy użyciu aplikacji, należy wybrać odpowiedni rodzaj automatyki do bram, wyposażony w sterownik, gdzie umieszczona zostanie karta SIM jednego z operatorów GSM. Do systemu można podpiąć aż trzy moduły, w tym wypadku należy pamiętać o tym, że jeden moduł odpowiada za jeden napęd. Z systemu sterowania i powiadomień korzystać może ponad 150 użytkowników, posługujących się telefonami komórkowymi, telefonami stacjonarnymi z dostępem do Internetu oraz smartfonami z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Proces otwierania lub zamykania bramy wjazdowej telefonem nie różni się niczym od wykonywania tej czynności przy pomocy tradycyjnego pilota do bram. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i gotowe!