parallax background

Inteligentny dom SOMFY


TaHoma oraz Connexoon Access to systemy inteligentnego domu ułatwiające życie oraz dbające o bezpieczeństwo i komfort jego mieszkańców.

Najważniejszym elementem obu systemów jest jednostka centralna (router). Jest to element, który należy połączyć przewodem z domowym routerem z dostępem do Internetu. Jednostka centrala komunikuje się z urządzeniami wykonawczymi (napędy) drogą radiową. Napędy w wersji io umożliwiają komunikację dwukierunkową zwracając do systemu informacje o obecnym położeniu. Dzięki tej funkcji możemy jedynie częściowo uchylić naszą bramę, a system pokaże nam dokładnie jej stan.

TaHoma Premium to jednostka centralna zarządzająca całym inteligentnym domem począwszy od bram oraz drzwi, a kończąc na oświetleniu i czujnikach. TaHoma Premium może zarządzać wszystkimi drogami radiowymi Somfy (io-homecontrol, RTS) oraz innymi drogami radiowymi (enocean, z-wave, RTD). Jedynie droga radiowa io-homecontrol daje informacje zwrotną, wszystkie pozostałe nie zwracają informacji o statusie urządzenia.

Connexoon Access to centrala pozwalająca zarządzać napędami garażowymi, ogrodzeniowymi oraz drzwiami w wersji io. Zarządzanie odbywa się z poziomu aplikacji smartfona (IOS, Android) i umożliwia utworzenie czterech prostych scenariuszy. Największą zaletą tego rozwiązania jest usługa Geolokalizacji, dzięki której nasza brama sama otworzy się automatycznie podczas naszego powrotu do domu bez konieczności użycia pilota czy smartfona.

 

Przykładowe scenariusze działania

BRAMY GARAŻOWE
SEGMENTOWE I UCHYLNE


Segmentowe oraz uchylne bramy garażowe mogą być wyposażone w napęd METRO io kompatybilny z systemem TaHoma oraz Connexoon Access.

BRAMY GARAŻOWE ROLETOWE


Bramy garażowe roletowe Wiśniowski wyposażone mogą być w centralę sterującą Rollixo io pozwalającą na ich połączenie z TaHomą oraz Connexoon Access.

DRZWI Z SILNIKIEM
ELEKTRYCZNYM


Dzięki zastosowaniu sterownika Lock Controller io w drzwiach marki Wisniowski wyposażonych w zamki elektryczne Autotronic lub Multitronic uzyskujemy pełną kompatybilność z TaHomą oraz Connexoon Access.

BRAMY OGRODZENIOWE


Bramy przesuwne wyposażone w zewnętrzny napęd Somfy Elixo io umożliwiają połączenie bramy z TaHomą oraz Connexoon Access.

 

BRAMY
OGRODZENIOWE


Aby uzyskać kompatybilność bramy skrzydłowej z Tahomą lub Connexoon Access należy ją wyposażyć w napęd liniowy Somfy Ixengo io lub napęd z łamanym skrzydłem Somfy Axovia io.

 
parallax background

INFORMACJE DODATKOWEMateriały do pobrania


Connexoon io access.zip