Bramy przesuwne Wiśniowski

bramy-ogrodzeniowe-przesuwne-wisniowskibramy-ogrodzeniowe-przesuwne-wisniowski

BRAMY PRZESUWNE - FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO


BRAMY PRZESUWNE RĘCZNE I Z NAPĘDEM


bramy-przesuwne-reczne-wisniowskibramy-przesuwne-reczne-wisniowski
bramy-przesuwne-z-napedem-wisniowskibramy-przesuwne-z-napedem-wisniowski

Cechy charakterystyczne:


 • brama przesuwna jest konstrukcją samonośną, zespół nośny posadowiony jest na fundamencie za pośrednictwem śrub fundamentowych
 • skrzydło porusza się kilka centymetrów nad podłożem, dzięki temu nie jest niczym blokowane
 • w zależności od wzoru wypełnienie stanowią kształtowniki stalowe profilowane lub pręty
 • Szyna nośna 95x85 mm przymocowana jest do skrzydła bramy, Szyna jezdna wykonywana jest bezodpadowo z blachy ocynkowanej - ten unikatowy proces
 • produkcji jednego z najważniejszych elementów bramy przesuwnej
 • gwarantuje sprawną, płynną i cichą pracę bramy
 • zespół jezdny w szynie - 95x85 [mm]
 • brama może być montowana na dwóch lub trzech śrubach montażowych
zespol_nosny_export
Zespół jezdny w szynie 95 x 85 [mm]

WARUNKI ZABUDOWY


Wymiary montażowe i ich oznaczenia potrzebne do prawidłowego doboru oraz montażu bramy przesuwnej - brama prawa, widok od strony posesji.

warunki-zabudowywarunki-zabudowy

So - szerokość między słupami (wymiar zamówieniowy)
H - wysokość skrzydła bramy (wymiar zamówieniowy)

BRAMA PRZESUWNA Z NAPĘDEM


Napęd w słupie – bezpiecznie, wygodnie, estetycznie


Automat umieszczony w stalowym słupku bramy przesuwnej WIŚNIOWSKI jest jedynym takim rozwiązaniem na rynku.

Zamiast urządzeń zewnętrznych, które często padają łupem złodziei i szpecą ogrodzenie, warto zamówić bramę ze zintegrowanym automatem.

Słupek chroni mechanizm przed czynnikami atmosferycznymi.

W razie braku prądu w łatwy sposób można rozblokować automat i otworzyć bramę ręcznie.

Napęd w słupie AWSo2000


 • zamontowany w słupie o przekroju 120x120 mm
 • zabezpieczenie pokrywą chroni napęd prze warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi i kradzieżą
 • dźwignia otwierania pokrywy jednocześnie rozlokowuje napęd i po zdjęciu pokrywy umożliwia dostęp do napędu

 • Dostępna również opcja z napędem zewnętrznym.

WZORY OGRODZEŃ


ROZWIĄZANIA ANTYKOROZYJNETRWAŁOŚĆ NA LATA


Wszystkie elementy ogrodzeń posesyjnych WIŚNIOWSKI poddawane są najlepszym metodom ochrony antykorozyjnej w postaci cynkowania i malowania proszkowego. Powłoka cynkowa uzyskiwana w procesie zanurzenia uprzednio oczyszczonej chemicznie konstrukcji w kąpieli ciekłego cynku, chroni elementy ogrodzeń WIŚNIOWSKI przed korozją przez dziesiątki lat.


EFEKTYWNA OCHRONA


Cynkowanie to technika efektywna ekonomicznie zarówno na etapie wytwarzania jak i eksploatacji. Ocynkowane ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI nie wymagają konserwacji powierzchni przez wiele lat. W okresie użytkowania nie trzeba martwić się zabezpieczeniem elementów za pomocą drogich środków, wymaganych przy tradycyjnych ogrodzeniach. Ocynkowana stal podlega recyklingowi, nie zaśmieca środowiska i nie stanowi dla niego obciążenia.


SYSTEM DUPLEX - PODWÓJNA OCHRONA


Połączenie właściwości powłoki cynkowej oraz powłoki lakierowej w systemie DUPLEX w znacznym stopniu pozwala na wydłużenie okresu eksploatacji ogrodzeń WIŚNIOWSKI. Cały czas, bez względu na warunki pogodowe mamy pewność, że ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI będa wyglądać estetycznie. Korzystanie z palety kolorów RAL daje możliwość doboru odpowiedniego koloru poliestrowej powłoki ochronnej.


SPRAWDZONE W KAŻDYCH WARUNKACH


Proces cynkowania WIŚNIOWSKI jest zgodny z europejską normą PN-EN ISO 1461 gwarantującą odpowiednia jakość cynkowanych produktów. Powłoka cynkowa jest odporna na wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV, a dzięki tym właściwościom zapewnia optymalną ochronę antykorozyjną powierzchni stalowych.

parallax background

BRAMY PRZESUWNE - INFORMACJE DODATKOWE


KOLORY I STRUKTURY


Szeroka gama kolorów i wzorów daje możliwość doboru ogrodzenia do elewacji, stolarki otworowej czy elementów wykończeniowych obiektu. Ponadto malowanie proszkowe gwarantuje uzyskanie wysokich walorów estetycznych: na powierzchni nie ma zacieków, możliwe jest uzyskanie różnych efektów dekoracyjnych i różnych stopni połysku.


KOLORY STANDARDOWEKOLORY NIESTANDARDOWEKOLORY SPECJALNEKOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0
Inne kolory RALUwaga: Kolory oraz stopnie połysku zaprezentowane w materiale powinny być traktowane wyłącznie poglądowo.

Ogrodzenie posesji to ważna inwestycja, ponieważ stanowi o bezpieczeństwie, a także wygodzie korzystania z podjazdu, podwórka oraz otoczenia działki. Brama przesuwna to nowoczesne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Skąd jego popularność? Wpływają na nią takie cechy jak: trwałość, możliwość łatwego dopasowania wyglądu bramy do stylu ogrodzenia oraz samego domu, a także – wysoka funkcjonalność.

Wiśniowski bramy przesuwne – sposób działania

Brama przesuwna marki Wiśniowski składa się ze skrzydła osadzonego na wytrzymałej prowadnicy – wedle potrzeb, w wariancie manualnym lub wyposażonym w automatyczny napęd. Całe skrzydło bramy chowa się wzdłuż ściany ogrodzenia. Wiąże się to z oszczędnością miejsca na mniejszych parcelach, dysponujących niewielkim podjazdem, ale oznacza także, że samo odrodzenie musi być odpowiednio szerokie. Przepisy wymagają aby wjazd na posesję miał przynajmniej 2,4 metra szerokości. Brama przesuwna może być dobrana według konkretnych potrzeb i mieć nawet powyżej 5 metrów szerokości. Analogicznie – ogrodzenie, na którym będzie podwieszona musi być w takim wypadku szerokie przynajmniej na 10 metrów.

Czy to wyjeżdżając rano do pracy, wracając z zakupów, czy podróży, łatwe i szybkie otwieranie bramy przesuwnej znacznie ułatwi parkowanie samochodu przed domem. W szczególności kiedy pogoda nie dopisuje, można wygodnie wjechać na posesję i wysiąść z samochodu dopiero pod zadaszeniem lub w garażu – bez konieczności wychodzenia aby otworzyć oraz zamknąć bramę. Brama jest także łatwa w utrzymaniu. Prowadnicę trzeba co jakiś czas oczyścić z kamieni czy nagromadzonych liści, ale poza tym jest to rozwiązanie oferujące bezawaryjne działanie w każdych warunkach.

Koszty oraz dostępne na rynku bramy przesuwne

Czy jest to rozwiązanie przyjazne dla domowego budżetu? Monraż bramy przesuwnej zawsze wiąże się z koniecznością dokonania inwestycji. Wybierając jednak markowe produkty od autoryzowanych dostawców można liczyć na bezawaryjne działanie oraz dogodne opcje serwisowania sprzętu.

Biorąc pod uwagę warianty z automatycznym napędem, brama przesuwna okaże się znacznie tańszą opcją, np. w porównaniu z bramą przesuwną dwuskrzydłową. Do wprawienia w ruch tej drugiej wymagane są przynajmniej dwa siłowniki, a także dodatkowe elementy montażowe, co znacząco wpływa na cenę całej instalacji. Pod tym względem bramy przesuwne marki Wiśniowski okazują się być szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem. Sama forma tego typu zabezpieczenia posesji odznacza się trwałością konstrukcji, ponieważ odporna jest np. na porywisty wiatr.

O dokładnym koszcie montażu bramy przesuwnej decydują jednak takie czynniki, jak jej wielkość, wzór oraz elementy dodatkowego wyposażenia. Bramy oferowane przez markę Wiśniowski można w zależności od potrzeb uzupełnić o odpowiednio mocny napęd, ciekawe wzory, a także rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Alarm antywłamaniowy oraz blokada dodatkowo zabezpieczą teren przed wtargnięciem nieupoważnionych osób. Warto postawić także na fotokomórkę oraz czujnik przeszkód, który zatrzyma ruch skrzydła, jeśli na jego drodze znajdzie się jakiś obiekt.

Brama przesuwna z napędem – praktyczne rozwiązanie

Napęd do bramy przesuwnej decyduje o tym jak szybko i sprawnie będzie przebiegało otwieranie oraz zamykanie bramy. Wygodna, jaką oferuje możliwość sterowania bramą przy pomocy pilota wiąże się jednak z koniecznością dobrego rozplanowania całej instalacji. Dużo zależy od parametrów ogrodzenia, a także samej bramy. Przy wyborze napędu w grę wchodzi przede wszystkim jej ciężar, długość oraz intensywność użytkowania (zwykle większa w przypadku bram przemysłowych). Napęd powinien być dobrany do bramy przesuwnej w taki sposób aby był dopasowany do jej przeznaczenia.

Popularną opcją są napędy w formie urządzenia zewnętrznego, umieszczonego wewnątrz wytrzymałej skrzynki. Mimo powszechnego wykorzystania tego typu automatów warto zaznaczyć, że może wiązać się ze zwiększeniem ryzyka potencjalnej kradzieży automatu lub jego uszkodzenia. Można sięgnąć także po napęd zintegrowany. Marka Wiśniowski wypuściła na rynek rozwiązanie charakteryzujące się bezpieczeństwem, trwałością oraz dobrym wyglądem – napęd do bramy przesuwnej umieszczony w słupku konstrukcji utrzymującej przesuwne skrzydło. To wyjątkowa opcja, stworzona specjalnie dla osób ceniących sobie wysoką trwałość. Forma słupka jest także doskonałą ochroną przed działaniem czynników atmosferycznych, a w razie przerwy w dostawie prądu zintegrowany napęd nie będzie utrudniał samoistnego otwarcia bramy.

Najlepsza automatyka do bram przesuwnych

Najlepsza automatyka do taka, która będzie odpowiadać konkretnym potrzebom. Jeśli wiadomo, że w ciągu dnia skrzydło musi wykonywać do kilkunastu cykli, warto postawić na wydajny sprzęt, dedykowany np. do wykorzystania w przemyśle. Marka Wiśniowski ma w swojej ofercie napęd do bramy przesuwnej w wariancie INTRO oraz METRO. Produkty w sobie uniwersalność, trwałość, a także dobry design obudowy mieszczącej w sobie mechanizm. Ogromną ich jest możliwość konfigurowania ich do działania z nadajnikami radiowymi (poprzez połączenie radiowe RTS), a także możliwość intuicyjnego programowania pozostałych funkcji. Możliwe jest uzupełnienie napędu o fotokomórkę oraz czujnik z opcją wykrywania przeszkód, dzięki czemu brama przesuwna zatrzyma się, jeśli w jej świetle znajdzie się jakiś obiekt.

Dobierając napęd do bramy przesuwnej warto także zwracać uwagę na cechy takie jak systemem cichego domykania bramy czy możliwość dobrania elementów dodatkowych, jak np. lamp sygnalizacyjnych, blokady antywłamaniowej, akumulatora awaryjnego zasilania, syreny alarmowej czy dodatkowego oświetlenia. Dzięki temu można zapewnić sobie możliwość wygodnego i bezpiecznego korzystania z ogrodzenia przez lata.

Nowoczesne bramy przesuwne dla domu

Bramy przesuwne są znakomitym rozwiązaniem w przypadku mniejszych posesji, ponieważ skrzydło przemieszcza się wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu nie wymaga dodatkowej przestrzeni po bokach. Decydując się na model z wypełnieniem można osiągnąć bardzo nowoczesny wygląd, a przy tym w pełni zabezpieczyć wjazd na posesję. Opcja automatycznego otwierania sprawia, że parkowanie oraz praca na posesji stają się bardzo wygodne. Ponadto warto podkreślić, że nowoczesne bramy przesuwne posiadają liczne mechanizmy zabezpieczające. Jeśli w świetle zamykającej się bramy znajdzie się jakiś obiekt, np. samochód, skrzydło automatycznie się zatrzyma. Mechanizm poruszający skrzydłem osłonięty jest wytrzymałym rękawem, który chroni przed przedostawaniem się do niego zabrudzeń, a także chroni użytkownika przed zranieniem. Słup ze światłem ostrzegawczym sygnalizuje kiedy skrzydło się porusza.

Rozwiązania oferowane przez takich producentów jak WIŚNIOWSKI odznaczają się niezawodnością, znakomitym wykonaniem i trwałością. Odporność na oddziaływanie warunków pogodowych pozwala przez lata cieszyć się z perfekcyjnie działającej bramy wjazdowej. Dobierz najlepsze rozwiązanie dla swojej posesji i ciesz się nowoczesnym designem oraz bezpieczeństwem.