Automatyka do bram

Korzystanie z bramy wjazdowej może stać się znacznie prostsze i wygodniejsze, jeśli konstrukcja zostanie uzupełniona o automatykę do bram. W zależności od tego w jaki sposób oraz jak często w ciągu dnia korzystasz z bramy, dodatkowa pomoc w jej otwieraniu i zamykaniu może okazać się świetnym udogodnieniem. 

Poniżej kilka powodów dla których warto zainstalować automatykę do bram garażowych, przesuwnych czy uchylnych. 

Automatyka do bram - komfort oraz szybkie działanie

Instalacja automatyki do bram zależy od kilku czynników. Warto jednak nadmienić, że praktycznie w każdym przypadku możliwość otwierania i zamykania skrzydeł bramy przy pomocy pilota, okazuje się znacznie wygodniejsza niż konieczność robienia tego ręcznie.

automatycznie zamykana brama wjazdowaautomat do bramyautomat do bramy

Dzięki automatycznie zamykanej bramie można zwiększyć bezpieczeństwo posesji, uniemożliwiając wtargnięcie na nią osobom niepożądanym. To samo odnosi się do bramy garażowej. Automatyka do bramy pomoże chronić samochód, zawartość garażu, dom oraz jego otoczenie. Ten sam argument aplikuje się także do zabudowań przemysłowych. 

Automatyka do bram wjazdowych na posesję sprawdzi się zarówno w przypadku większych, jak i mniejszych posesji. W pierwszym przypadku ułatwia wyjazd i powrót do domu, zwłaszcza kiedy pogoda na zewnątrz nie dopisuje, ograniczając konieczność wysiadania z pojazdu. Wjazd na mniejszą posesję, usytuowaną przy ciasnej, jednokierunkowej ulicy także staje się łatwiejszy. Zamiast zatrzymywać samochód i wychodzić aby otwierać bramę (blokując przy tym ruch), przy pomocy pilota można wygodnie uruchomić automatykę, płynnie chowając się na podjeździe. 

Dzięki podobnym rozwiązaniom można zaoszczędzić czas, którego wiecznie brakuje, zwłaszcza rano, kiedy spieszymy się do pracy. Możliwość automatycznego otwierania i zamykania bram przesuwnych czy uchylnych pozwala zyskać cenne minuty, które w przeciwnym wypadku trzeba poświęcić na ręczne przemieszczenie skrzydeł bramy. To samo tyczy się automatyki do bram garażowych. Brama segmentowa lub roletowa znakomicie współgrają z dedykowaną dla nich automatyką, ułatwiając operowanie wjazdem do garażu i chroniąc jego zawartość.

Automatyka do bram przy obiektach przemysłowych

Jeszcze trudniej wyobrazić sobie pracę przy obiekcie takim jak wielkopowierzchniowa hala lub warsztat, jeśli brama nie może być obsługiwana automatycznie. Automatyka do bram przemysłowych jest projektowana specjalnie z uwzględnieniem intensywnego cyklu eksploatowania bramy. W ciągu dnia silnik może z powodzeniem wykonać nawet do kilkudziesięciu cykli, podczas gdyby operować skrzydłem ręcznie, można by narazić się wyłącznie na stratę cennego czasu i energii.

Silnik zapewnia płynne działanie, które dopasowane jest do konstrukcji bramy, dlatego też ich kompatybilne działanie umożliwia bezawaryjne działanie przez dłuższy czas. Sam silnik zabezpieczony jest w taki sposób, że jest odporny na oddziaływanie czynników zewnętrznych oraz zabrudzenia (jak np. suche liście). Nawet w trudnych warunkach - przy niskich temperaturach, obfitych opadach deszczu czy śniegu, automatyka będzie działać niezawodnie.

Wybierz automatyka do bram marki WIśniowski:

Napędy do bram garażowych
Napęd METRO,
Napęd INTRO.