Bramy przemysłowe – na co zwracać uwagę?

Prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przemysłu wymaga sięgania po sprawdzone rozwiązania. Niezależnie od tego czy trzeba zabezpieczyć wjazd do garażu, magazynu, warsztatu czy hali produkcyjnej, odpowiednio dopasowane do panujących warunków bramy przemysłowe stanowią podstawę. Jak jednak dobrać właściwy model? Czym się kierować oraz jaki sposób otwierania bramy sprawdzi się najlepiej? Razem z marką IGEL warto prześledzić dostępne opcje oraz sprawdzić najnowsze bramy przemysłowe WIŚNIOWSKI, dostępne w katalogu aktualnych produktów.

Brama przemysłowa segmentowa – uniwersalne rozwiązanie

Jedną z bardzo popularnych opcji stanowi brama przemysłowa segmentowa, która chętnie wykorzystywana jest w mniejszych i większych zakładach oraz garażach. Wyróżnia ją konstrukcja. Na ruchome skrzydło składają się stalowe panele, czyli właśnie segmenty, które są ze sobą odpowiednio połączone oraz uszczelnione na całym obwodzie skrzydła. Tym, co charakteryzuje bramy segmentowe przemysłowe jest ich montaż. Całość konstrukcji utrzymuje się na podwieszonych pod sufitem specjalnych stelaży. Kiedy brama się otwiera, całe skrzydło wjeżdża po prowadnicach w górę. Wedle zapotrzebowania, można rzecz jasna dobierać różnorodne rodzaje prowadnic, wykończenia paneli oraz zdecydować się na opcję sterowania automatycznego. Bramy segmentowe wymagają odpowiedniej ilości miejsca pod sufitem, więc nie są polecane do bardzo niskich przestrzeni. Ich wykonanie natomiast zapewnia znakomitą izolację oraz bezpieczeństwo użytkowania. W każdym punkcie panele są dokładnie uszczelnione, chronią wnętrze przed zimnem i wilgocią oraz uniemożliwiają przytrzaśnięcie palca którymkolwiek z paneli.

Bramy przemysłowe rolowane – do zadań specjalnych

Modelem o zgoła odmiennej konstrukcji są bramy przemysłowe rolowane. Różnią się nie tylko pod względem wykonania, ale także sposobu montażu oraz przeznaczenia. Główną cechą produktów jest wytrzymałość. Ich konstrukcja jest lekka, ponieważ składa się jedynie z listwy montowanej nad wejściem oraz aluminiowej rolety z syntetycznym wypełnieniem. Brama tego typu zapewnia ochronę przed wiatrem, ale nie posiada już tak dobrych właściwości termoizolacyjnych. Bramy przemysłowe rolowane dają swobodę w kwestii montażu, a także nie są problematyczne w razie awarii lub chwilowego braku zasilania elektrycznego. Profil można zwinąć lub opuścić ręcznie. Warto mieć przy tym na uwadze, że skrzynka z silnikiem będzie przez cały czas widoczna na zewnętrznej ścianie budynku – może być to zatem ważny wyznacznik dla osób poszukujących bardziej dyskretnych rozwiązań. Wszystkie elementy są jednak odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, a profile mają taką formę, aby pozostawały funkcjonalne jak najdłużej, bez konieczności ich wymiany czy serwisowania.

 

Marka IGEL oferuje jeszcze wiele innych opcji zabezpieczenia przestrzeni przemysłowych, jak np. bramy przesuwno-podwieszane czy harmonijkowe. Dobór bramy należy jednak uzależnić od sprecyzowanych potrzeb, jakie ma ona realizować. Warto zapoznać się z asortymentem firmy oraz skorzystać z doradztwa oferowanego przez doświadczonych fachowców, już dzisiaj.