Brama przesuwna podwieszana – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Przemysł nie idzie na ustępstwa w kwestiach zachowania najwyższej jakości. Rozwiązania dedykowane dla magazynów, hal produkcyjnych oraz innych obiektów przemysłowych muszą spełniać odpowiednie normy, a do tego wspomagać efektywność pracy. Jednym z takich rozwiązań są właśnie bramy przesuwne podwieszane dla przemysłu

To opcja świetnie sprawdzająca się w przypadku konieczności zabezpieczenia wjazdu czy otworu o dużej szerokości. Główną zaletą takiego rozwiązania jest jednak jego prostota, która decyduje także o funkcjonalności i uniwersalności. Można mieć pewność, że dobrej jakości brama przesuwna podwieszana zabezpiecza wnętrze danego obiektu, nawet w najbardziej wymagających warunkach. 

Ekonomiczne rozwiązania dla biznesu – bramy przesuwne

Przemysłowe bramy przesuwne podwieszane to przede wszystkim prostota konstrukcji. Dzięki temu montaż możliwy jest w przypadku bardzo wielu obiektów o przeznaczeniu przemysłowym, a do tego stanowi rozwiązanie korzystne dla budżetu. Nieskomplikowana konstrukcja może zaoferować bardzo szeroki wachlarz możliwości. Skrzydło bramy mocowane jest na specjalnie wyprofilowanej szynie. Prowadnica jest osłonięta przed szkodliwym wpływem oddziaływania pogody, dzięki czemu jest odpowiednio zabezpieczona przed zabrudzeniami i kurzem, a przy tym dobrze wygląda. Poszycie bram wykonane jest z odpowiednio zabezpieczonej blachy, co gwarantuje zachowanie trwałości i bezpieczeństwa na bardzo długi czas. 

W zależności od potrzeb oraz wyglądu danego budynku, można postawić na skrzydło o wypełnieniu pionowym lub poziomym. Co to oznacza? Standardowo brama przesuwna podwieszana posiada poszycie wykonane z blachy uformowanej na kształt trapezu. Od klienta zależy więc czy linie gięcia będą biegły pionowo czy też poziomo. Jeśli wymagają tego warunki, można zdecydować się na uzupełnienie skrzydła o warstwę ocieplenia, dzięki czemu możliwa jest skuteczniejsza izolacja termiczna całego obiektu. Ponadto, system może być również uzupełniony o okienka lub większe przeszklenia. Nie tylko poprawia to estetykę budynku, ale również okazuje się funkcjonalne pod względem lepszego doświetlenia przestrzeni roboczej wewnątrz budynku. Dodatkowymi opcjami jest montaż drzwi, kratek wentylacyjnych a także możliwość wyboru ilości skrzydeł dla danego systemu. 

Wygoda użytkowania – automatyka bram przesuwnych

O funkcjonalności i wygodzie użytkowania bram przesuwnych, a w szczególności modeli podwieszanych decyduje jakość wykonania. Zastosowane w mechanizmie rolki łożyskowe gwarantują cichą pracę oraz gładkie przesuwanie skrzydeł wzdłuż prowadnic. Przekłada się na to na bezawaryjną pracę przez lata. 

Brama przesuwna podwieszana często jest wybierana dla wielkich obiektów magazynowych, dlatego liczy się możliwość wygodnego sterowania mechanizmem otwierania i zamykania drzwi. Nowoczesny napęd wykorzystuje ruch zębatej listwy, która porusza skrzydłem bramy. Mechanizm można dowolnie kalibrować z uwzględnieniem potrzeb, dzięki czemu jego obsługa jest w pełni wygodna, a przy tym bezpieczna. Koszt uzupełnienia bramy o opcje automatycznego otwierania bramy jest stosunkowo niewielki, a z pewnością wpłynie korzystnie na komfort pracy.