Zakup nowej bramy garażowej wiąże się z niemałym wydatkiem, dlatego też nasza decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Jednym z dostępnych rodzajów bram garażowych są bramy uchylne, które cieszą się dużą sympatią wśród potencjalnych użytkowników. W jakich sytuacjach warto jest rozważyć zakup tego typu bramy garażowej? Jakie plusy i minusy posiadają bramy garażowe uchylne?

Brama garażowa uchylna

Osoby zainteresowane zakupem nowej bramy garażowej bardzo często stają przed nie lada wyzwaniem, jakim jest wybór odpowiedniego modelu urządzenia, który w pełni sprosta ich oczekiwaniom. Na polskim rynku znajdziemy między innymi bramy segmentowe, bramy skrzydłowe, bramy roletowe a także bramy uchylne i to właśnie na funkcjonowaniu i zastosowaniu tych ostatnich skupimy się najbardziej.

Bramy uchylne to proste i ekonomiczne rozwiązanie, z którego skorzystać mogą właściciele domków jednorodzinnych z dużym podjazdem, którzy jednocześnie nie chcą inwestować zbyt wiele w nową bramę. Co więcej decydując się na montaż bramy uchylnej należy upewnić się czy dysponujemy odpowiednią ilością wolnego miejsca wewnątrz garażu. Warto wiedzieć o tym, że każda brama uchylna porusza się wzdłuż prowadnic zainstalowanych bezpośrednio pod sufitem. Są to bramy, których skrzydła otwierają się w systemie do góry, dlatego też należy pamiętać o przestrzeganiu zasad prawidłowego użytkowania bramy. Zgodnie z opinią specjalistów należy zachować bezpieczną odległość 1,5 metra pomiędzy bramą a zaparkowanym na podjeździe samochodem. Choć w sprzedaży dostaniemy bramy uchylne ocieplane to ze względu na ich kiepskie walory izolacyjne zaleca się ich montaż przede wszystkim w garażach nieocieplanych.

Więcej ciekawych informacji na temat funkcjonowania i zastosowania bramy garażowej uchylnej znajduje się na naszej stronie internetowej.

Bramy garażowe uchylne

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru konkretnego modelu bramy garażowej należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. W tym celu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się plusom i minusom bram garażowych uchylnych. Jeżeli chodzi o zalety, to tutaj najczęściej wymieniane wśród użytkowników są stosunkowo niskie koszty zakupu i montażu bramy uchylnej. Cena najtańszych modeli dostępnych na polskim rynku waha się w granicach 800-1000 zł. Dodatkowym atutem bram garażowych uchylnych jest ich bogate i różnorodne wzornictwo, co umożliwia dopasowanie wyglądu bramy do indywidualnych potrzeb oraz preferowanego stylu aranżacyjnego. Za plus należy także uznać łatwość instalowania oraz późniejszej obsługi bramy garażowej. A co z minusami? Na szczęście nie ma ich zbyt wiele. W tym konkretnym przypadku należy pamiętać o konieczności pozostawienia odpowiedniej ilości wolnego miejsca na podjeździe. Zastanawiasz się, dlaczego? Chodzi oczywiście o komfort i bezpieczeństwo użytkowania bramy uchylnej, którą otwierając ręcznie można zupełnie przypadkowo uderzyć się w nogę lub przytrzeć zbyt blisko stający na podjeździe pojazd.