W dzisiejszych czasach trudno byłoby wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Nowoczesne modele smartfonów są w stanie zastąpić nam kilka innych urządzeń, chociażby takich jak aparat czy komputer, ale to nie wszystko. Nieustanny rozwój technologii oraz potrzeby użytkowników zaowocowały pojawianiem się praktycznych aplikacji, których głównym zadaniem jest ułatwienie nam codziennego funkcjonowania. Jedną z dostępnych aplikacji, która z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością jest ta umożliwiająca sterowanie bramą przy pomocy urządzenia mobilnego. Zastanawiasz się, jak wygląda to w praktyce?

Sterowanie bramą z telefonu

Obecnie wiele firm specjalizujących się w sprzedaży innowacyjnych bram garażowych i przemysłowych oferuje swoim Klientom możliwość skorzystania z nowoczesnych technologii, które mają na celu zwiększenie wygody i komfortu użytkowania zakupionych urządzeń. Nowością na polskim rynku są profesjonalne systemy sterowania i powiadomień, dzięki którym możliwe jest otwieranie lub zamykanie bramy przy pomocy smartfonu, z dowolnego miejsca na świecie.

Jakie korzyści wynikają ze sterowania bramą przez telefon? Na wstępie warto wspomnieć o tym, że jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób fizycznych, jak i właścicieli mniejszych i większych firm. Za największą zaletę tego systemu uważa się pełną swobodę jego obsługi. Co to oznacza? Załóżmy, że wyjeżdżając w pośpiechu do pracy zapomnieliśmy zamknąć bramę o czym przypomnieliśmy sobie dopiero po dwóch godzinach. W tej sytuacji, wystarczy tylko sięgnąć po telefon by za pomocą jednego przycisku brama zaczęła automatycznie się zamykać. To także świetna opcja dla zapominalskich, którym od czasu do czasu zdarza się zawieruszyć gdzieś pilot do bramy. Ponad to korzystając ze swojego smartfonu i systemu powiadomień w prosty sposób możemy:

– sprawdzić stan położenia bramy (otwarta/zamknięta),
– uzyskać informacje na temat podjęcia próby otworzenia bramy przez osoby nieuprawnione bądź otworzeniu skrzynki sterowniczej,
– otrzymać informacje o otwartej bramie w momencie, kiedy jest ona otwarta dłużej niż 10 minut,
– odebrać powiadomienie o wstrzymaniu lub przywróceniu zasilania sieciowego,
– sprawdzić stan dostępnych środków na karcie SIM.

Więcej informacji na temat sterowania bramą przy pomocy telefonu znajduje się na naszej stronie internetowej.

Pilot do bramy w telefonie

Aby móc sterować bramą jedynie przy użyciu aplikacji, należy wybrać odpowiedni rodzaj automatyki do bram, wyposażony w sterownik, gdzie umieszczona zostanie karta SIM jednego z operatorów GSM. Do systemu można podpiąć aż trzy moduły, w tym wypadku należy pamiętać o tym, że jeden moduł odpowiada za jeden napęd. Z systemu sterowania i powiadomień korzystać może ponad 150 użytkowników, posługujących się telefonami komórkowymi, telefonami stacjonarnymi z dostępem do Internetu oraz smartfonami z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Proces otwierania lub zamykania bramy wjazdowej nie różni się niczym od wykonywania tej czynności przy pomocy tradycyjnego pilota. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i gotowe!

Sprawdź technologie inteligentne do bram