Dobrej jakości ogrodzenia dedykowane dla miejsc, takich jak np. boiska, powinny charakteryzować się trwałością, prostą konstrukcją oraz niezbyt ciasnym splotem – dzięki czemu gwarantują dobrą widoczność. Na rynku dostępnych jest kilka podstawowych wariantów, wykonanych z odpowiednio zabezpieczonych, ocynkowanych drutów stalowych. Dlaczego to wszystko jest tak istotne dla dobrego zabezpieczenia obiektów sportowych? 

Niezawodność i trwałość na lata

Inwestycje o charakterze sportowym to duże przedsięwzięcia wymagające nakładów finansowych i wytężonej pracy. Ważne jest więc, aby dobierane materiały charakteryzowała niezawodność. 

Cynkowanie stali pomaga zabezpieczyć materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Kwaśne deszcze, wiatr, mocne nasłonecznienie, śnieg i mróz – to wszystko w naturalny sposób wpływa na pogorszenie stanu ogrodzenia. Marka WIŚNIOWSKI stawia jednak na sprawdzone rozwiązania oraz autorskie metody, jak np. proces cynkowania. Jest on w pełni zgodny z europejską normą PN-EN ISO 1461, dzięki czemu można mieć pewność o wysokiej jakości produktów dostępnych w ofercie marki. Malowanie proszkowe z kolei stanowi nie tylko dodatkową warstwę zabezpieczenia, ale także pozwala na dobranie odpowiedniego koloru ogrodzenia. 

Sportowe wrażenia bez ograniczeń – dobra widoczność 

Sport to jednak przede wszystkim widowisko. Każdy obiekt sportowy wymaga serii zabezpieczeń, ale warto mieć na względzie, że nie powinny one w żaden sposób ograniczać doświadczenia płynącego z uczestnictwa w meczu czy zawodach. 

Ogrodzenie na boisko sportowe może być wykonane z siatki o różnej gęstości, dzięki czemu poszczególne jej rodzaje można dobrać względem konkretnych potrzeb. Dobre planowanie, to podstawa przy projektowaniu rozmieszczenia oraz rodzaju ogrodzenia! Gotowe panele oferowane przez markę WIŚNIOWSKI występują w różnych wysokościach – od 3 do 6 metrów. Serie Vega 2D, Vega 2D SUPER, Vega 2D SUPER SPORT oraz Vega B wykonane są z ocynkowanej stali pokrytej warstwą poliestrową powłoką w wybranym kolorze. Do każdego panelu dostępne są dedykowane słupy, które umożliwiają łatwy montaż. Panele mocuje się przy wykorzystaniu blaszek dociskowych, dzięki czemu można mieć pewność, że ogrodzenie na boisko sportowe wytrzyma każde warunki oraz wiele lat intensywnej eksploatacji. 

Sport i ekologia – ogrodzenia WIŚNIOWSKI

Wbrew pozorom dbałość o ekologię może być także elementem, który ma znaczenie na etapie projektowania ogrodzenia obiektu sportowego. Dlaczego? Firma WIŚNIOWSKI stawia nie tylko na rozwiązania innowacyjne, ale także na produkty, które nie będą negatywnie obciążały środowiska. 

Mimo iż panele ogrodzeń są tak dobrze zabezpieczone, producent gwarantuje, że ich ewentualna utylizacja jest możliwa i niewymagająca. Co więcej – zanim dojdzie do pełnego zużycia ogrodzenia, minie bardzo wiele lat. Podwójna ochrona stali oznacza możliwość zrezygnowania z ciągłej impregnacji poszczególnych elementów. Ich odporność na czynniki zewnętrze jest bardzo wysoka, dzięki czemu można mieć pewność, że raz postawione ogrodzenie będzie pełniło swoją funkcję tak długo, jak to tylko będzie konieczne. Zaufaj jakości oferowanej przez markę WIŚNIOWSKI.