Bramy przesuwne są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które znajduje liczne zastosowania, zarówno w przypadku posesji prywatnych, jak również zabudowań przemysłowych. W końcu dobre zabezpieczenie terenu jest kluczowe dla zachowania komfortu mieszkania i pracy. Na co jednak warto zwracać uwagę, to moc napędu. W zależności od tego jak intensywnie będzie użytkowana brama, warto zdecydować się na rozwiązania tworzone specjalnie z myślą o przemyśle. Doradzamy na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę. 

Brama przesuwna z napędem – praktyczne rozwiązanie

Napęd do bramy przesuwnej decyduje o tym jak szybko i sprawnie będzie przebiegało otwieranie oraz zamykanie bramy. Wygodna, jaką oferuje możliwość sterowania bramą przy pomocy pilota wiąże się jednak z koniecznością dobrego rozplanowania całej instalacji. Dużo zależy od parametrów ogrodzenia, a także samej bramy. Przy wyborze napędu w grę wchodzi przede wszystkim jej ciężar, długość oraz intensywność użytkowania (zwykle większa w przypadku bram przemysłowych). Napęd powinien być do bramy w taki sposób aby był dopasowany do jej przeznaczenia. 

Popularną opcją są napędy w formie urządzenia zewnętrznego, umieszczonego wewnątrz wytrzymałej skrzynki. Mimo powszechnego wykorzystania tego typu automatów warto zaznaczyć, że może wiązać się ze zwiększeniem ryzyka potencjalnej kradzieży automatu lub jego uszkodzenia. Można sięgnąć także po napęd zintegrowany. Marka WIŚNIOWSKI wypuściła na rynek rozwiązanie charakteryzujące się bezpieczeństwem, trwałością oraz dobrym wyglądem – napęd do bramy umieszczony w słupku konstrukcji utrzymującej przesuwne skrzydło. To wyjątkowa opcja, stworzona specjalnie dla osób ceniących sobie wysoką trwałość. Forma słupka jest także doskonałą ochroną przed działaniem czynników atmosferycznych, a w razie przerwy w dostawie prądu zintegrowany napęd nie będzie utrudniał samoistnego otwarcia bramy. 

Najlepsza automatyka do bram przesuwnych 

Najlepsza automatyka do taka, która będzie odpowiadać konkretnym potrzebom. Jeśli wiadomo, że w ciągu dnia skrzydło musi wykonywać do kilkunastu cykli, warto postawić na wydajny sprzęt, dedykowany np. do wykorzystania w przemyśle. Marka WIŚNIOWSKI ma w swojej ofercie napęd do bramy przesuwnej w wariancie INTRO oraz METRO. Produkty w sobie uniwersalność, trwałość, a także dobry design obudowy mieszczącej w sobie mechanizm. Ogromną ich jest możliwość konfigurowania ich do działania z nadajnikami radiowymi (poprzez połączenie radiowe RTS), a także możliwość intuicyjnego programowania pozostałych funkcji. Możliwe jest uzupełnienie napędu o fotokomórkę oraz czujnik z opcją wykrywania przeszkód, dzięki czemu brama zatrzyma się, jeśli w jej świetle znajdzie się jakiś obiekt. 

Dobierając napęd do bramy przesuwnej warto także zwracać uwagę na cechy takie jak systemem cichego domykania bramy czy możliwość dobrania elementów dodatkowych, jak np. lamp sygnalizacyjnych, blokady antywłamaniowej, akumulatora awaryjnego zasilania, syreny alarmowej czy dodatkowego oświetlenia. Dzięki temu można zapewnić sobie możliwość wygodnego i bezpiecznego korzystania z ogrodzenia przez lata.

Sprawdź: napędy do bram metro oraz napędy do bram intro