Wybór odpowiedniego napędu do bramy garażowej to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie mają większego doświadczenia w tej kwestii. Jak powszechnie wiadomo każda z dostępnych bram garażowych posiada elektryczny napęd, który gwarantuje jej komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu automatu, należy skupić się na kilku istotnych aspektach, co w efekcie pomoże nam dokonać najlepszego wyboru.

Napęd do bramy garażowej

Na polskim rynku znajdziemy wiele różnych modeli napędów do bram garażowych, niemniej jednak każdy z dostępnych produktów stworzony został z myślą o spełnieniu oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników. Przymierzając się do zakupu automatu warto zastanowić się, nad tym jak często na dobę będziemy korzystali z napędu. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest kwestią bardzo indywidualną, w związku z czym w każdym wypadku będzie ona inna. Zastanawiasz się, dlaczego jest to tak ważne? Bowiem od częstotliwości użytkowania automatu zależy jego żywotność i sprawne działanie. Większość urządzeń dostępnych w sprzedaży przystosowanych jest do 8 cykli na dobę. W sytuacji, kiedy wiemy, że ilość cykli na dobę jest większa to wówczas warto zainwestować w napęd wyższej klasy, co zagwarantuje nam długie, bezpieczne i bezawaryjne korzystanie z bramy garażowej.

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem nad jakim należy się zastanowić jest upewnienie się czy w docelowym miejscu zamontowania automatu do bramy garażowej, znajduje się dostęp do prądu i przewodów. Bez tego zainstalowanie napędu jest praktycznie niemożliwe! Ponad to należy zwrócić uwagę na całkowite wymiary i ciężar bramy. Bramy garażowe o standardowych wymiarach ważą ok. 50 kg, zatem parametry wagowe wybranego przez nas napędu powinny odpowiadać ciężarowi bramy. Dopiero na samym końcu można skupić się na dodatkowych funkcjach automatu takich jak zabezpieczenie przeciw-przeciążeniowe, automatyczne zamykanie bramy po upływie określonego czasu, otwieranie wyłącznie jednego wskazanego skrzydła bramy, sterowanie innymi urządzeniami w domu itp. Z racji tego, że zakup napędu do bramy garażowej wiąże się z niemałym wydatkiem, warto jest wybrać urządzenie z takimi funkcjami, z których naprawdę będziemy korzystać.

Napęd bramy garażowej, bramy garażowe segmentowe WIŚNIOWSKI

Najkorzystniejszym z możliwych rozwiązań jest pomyślenie o napędzie na etapie planowania zakupu bramy garażowej. Obecnie bez problemu można nabyć bramę segmentową skonfigurowaną fabrycznie w odpowiednio dostosowany system napędowy. Bogatą ofertą bram garażowych systemowych oraz zaawansowanych napędów może pochwalić się firma WIŚNIOWSKI. Więcej informacji na temat zastosowania innowacyjnych technologii oraz rodzajach dostępnych napędów do bram garażowych segmentowych WIŚNIOWSKI znajdziemy na naszej stronie internetowej. Automat do bramy garażowej powinien być przede wszystkim niezawodny, szybki i bezpieczny, wówczas korzystanie z niego będzie prawdziwą przyjemnością.

Warto sprawdzić:

napęd metro oraz napęd nitro