Dlaczego warto wybrać bramę garażową segmentową

Bardzo często czynnikiem decydującym o wyborze modelu bramy garażowej jest jego cena a także mechanizm działania. Dokonując wyboru warto wiedzieć, że brama segmentowa to jedna z najbardziej wszechstronnych opcji, która umożliwia montaż zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych garaży, a także gwarantuje bezpieczeństwo oraz nienaganny wygląd. Warto się przekonać jakie możliwości oferuje taki wariant – poniżej nieco więcej o tym, dlaczego warto postawić na bramę segmentową

Zaawansowana brama garażowa segmentowa – dobry design oraz bezpieczeństwo

Brama garażowa segmentowa to specjalnego typu drzwi, które zamiast ze skrzydeł zamocowanych na ościeżnicy, składają się ze specjalnie skonstruowanych i połączonych ze sobą segmentów. Każdy element zbudowany jest tak, aby jednocześnie zapewniał dobrą izolację cieplną, tłumienie dźwięków, jak również był odporny na działanie warunków atmosferycznych. Brama otwiera się poprzez podciągnięcie segmentów w górę – automatycznie, przy pomocy pilota, lub też ręcznie. Taki sposób otwierania garażu sprawdza się w przypadku niedużych przestrzeni oraz ciasnej zabudowy, gdyż nie trzeba dodatkowo przewidywać miejsca na standardowe, otwierane skrzydło czy uchylną bramę.

Poszczególne panele składają się z elementów wykonanych z wysokiej jakości blachy – jak zawiasy czy znajdujące się wewnątrz wzmocnienie, a także z elastycznych tworzyw oraz pianki odpowiadającej za tłumienie dźwięków. To wszystko sprawia, że brama garażowa segmentowa stanowi doskonałą izolację oraz bezpieczeństwo dla zawartości przechowywanej wewnątrz garażu. Zapewniają to specjalne uszczelki, znajdujące się między segmentami, a także na dole i na szczycie zamkniętej bramy. Dzięki temu ani chłód ani wilgoć nie przedostają się do wnętrza pomieszczenia, a zawartość będzie dobrze chroniona.

Dlaczego właśnie bramy garażowe segmentowe

Zdecydowanie warto postawić na wariant, który będzie dopasowany do wyglądu całego budynku. Szerokie możliwości w kwestii doboru koloru i wykończenia sprawiają, że bramy garażowe segmentowe to opcja, która sprawdzi się zarówno w przypadku bardzo nowoczesnych budynków, jak również tych o klasycznej formie. Nowoczesny design spotyka się w podobnych rozwiązaniach z technologiami, które pozwalają na wygodną obsługę poszczególnych elementów.

Przy pomocy mechanizmu, wytrzymała linka unosi połączone ze sobą segmenty, a całe skrzydło bramy porusza się wzdłuż specjalnych, wzmocnionych prowadnic montowanych pionowo oraz poziomo, pod sufitem. Dzięki temu, gdy garaż jest w pełni otwarty drzwi całkowicie “znikają” z drogi, oferując wygodę – co ważne zwłaszcza w czasie przeprowadzania prac przy domu czy mycia samochodu. Aby bramy garażowe segmentowe zapewniały funkcjonalność, producenci oferują w nich także rozwiązania sprawdzające się na wypadek braku prądu, co pozwala bezpiecznie otworzyć drzwi nawet jeśli nastąpiła czasowa przerwa w dostawie energii elektrycznej. Ponadto udogodnienia takie jak fotokomórka, która zatrzyma bramę, jeśli w jej świetle pojawi się osoba lub obiekt.

To wszystko składa się na bardzo trwałe oraz uniwersalne rozwiązanie, które z łatwością można zaadaptować do danego budynku czy potrzeb.