W poszukiwaniach odpowiedniej bramy dla swojego garażu warto – wedle potrzeb – poszukiwać innowacyjnych rozwiązań, ale jednocześnie pamiętać o tych sprawdzonych i uniwersalnych. Brama rozwierna to typ bramy wjazdowej, który kojarzony jest z niezawodnością, prostotą montażu oraz samego użytkowania.

Niezawodne bramy garażowe rozwierne

Standardowe bramy garażowe rozwierne to proste konstrukcje składające się z jednego lub dwóch skrzydeł osadzonych w ościeżnicy na zawiasach. Dzięki temu można z łatwością otworzyć i zamknąć drzwi, bez konieczności instalowania dodatkowych systemów czy elementów. Niezależnie od pory roku i pogody, brama rozwierna sprawdza się nie tylko w przypadku garaży, ale także magazynów oraz pomieszczeń gospodarczych.

Dla zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa, bramy tego typu bardzo często wykonuje się z ocynkowanej stali, blachy oraz drewna. Dzięki takiemu połączeniu materiałów można mieć pewność, że brama będzie nie tylko stanowić odpowiednie zabezpieczenie zawartości garażu, ale również będzie prezentować się nowocześnie i pasować do reszty domu. Konkretny model bramy warto dobierać w zależności od potrzeb oraz ilości dostępnego w pobliżu garażu miejsca tak, aby otwarte drzwi w żaden sposób nie utrudniały korzystania z danego pomieszczenia. Można zdecydować się na bramę z jednym lub dwoma mniejszymi skrzydłami, a także wybrać to, jak ułożone będzie ich wypełnienie – pionowo, poziomo czy ukośnie.

Jak skonstruowana jest brama garażowa rozwierna

Dobrej jakości brama garażowa rozwierna – poza najbardziej podstawowymi elementami, jakimi są skrzydła, ościeżnica oraz zawiasy, wyposażona jest w elementy które dodatkowo ułatwiają korzystanie z bramy, a przy tym odpowiednio ją zabezpieczają. W każdym przypadku, wypełnienie skrzydła stanowi wytrzymała, stalowa blacha. Drzwi posiadają specjalny ogranicznik otwarcia drzwi, dzięki któremu brama otwiera się bezpiecznie, bez możliwości wypadnięcia czy przegięcia skrzydłą. Jako że najczęściej bramy garażowe rozwierne wykorzystywane są w pomieszczeniach wymagających łatwego dostępu, równie przydatna w nich okazuje się stopka, której zadaniem jest przytrzymanie drzwi w wybranej pozycji, np. blokując je przed samoistnym zamykaniem się.

Brama garażowa rozwierna montowana jest z wykorzystaniem wytrzymałych połączeń skręcanych, a jeśli jest to konieczne, można również postawić na ocieplenie bramy. Dzięki temu pomieszczenie będzie lepiej zaizolowane. Co jednak najbardziej przemawia do większości osób decydujących się na wybór podobnych rozwiązań? Cena – warto wiedzieć, że tego typu brama jest niedrogim wariantem, który sprawdzi się w przypadku większości zabudowań. Obsługa drzwi jest banalnie prosta, a przy tym, poziom bezpieczeństwa jaki gwarantują jest wprost nieoceniony – m. in. za sprawą specjalnych rygli zatrzaskowych. Konstrukcyjnie jest to jedna z najprostszych opcji, które pozwolą zabezpieczyć wjazd do garażu czy na posesję, a przy tym wcale nie oznacza to, że nie może wiązać się z dobrym jakościowo designem oraz wykończeniem.