Bramy skrzydłowe czy przesuwne – które wybrać?

Co jest istotne podczas projektowania ogrodu lub otoczenia domu? Odpowiednio dopasowane do niego ogrodzenie z wysokiej jakości bramą. Podobnie jest w przypadku zabudowań o charakterze przemysłowym. Budynki wykorzystywane do produkcji, składowania materiałów czy też służących za warsztaty lub garaże muszą być właściwie zabezpieczone. Drogi sprzęt oraz materiały wymagają ochrony, jednak nie tylko. W czasie przyjmowania dostaw, rozładunku samochodów czy pracy warto mieć do dyspozycji dobrze zorganizowaną przestrzeń i wygodne w obsłudze ogrodzenie wraz z dopasowaną do niego bramą. Na jaki model warto się zdecydować? Lepsza okaże się brama skrzydłowa czy też brama przesuwna

Co sprawdzi się na Twojej posesji?

Kwestia budżetu nie pozostaje bez znaczenia w czasie wyboru bramy, dlatego też warto zastanowić się nad przeznaczeniem bramy, ilością dostępnego na posesji miejsca a także nad tym jaki wariant bramy okaże się zwyczajnie wygodniejszy w obsłudze. składają się z jednego lub dwóch skrzydeł. Różnorodne modele umożliwiają nie tylko dopełnić wizualnie wygląd budynku, ale także oferują lepszy poziom zabezpieczenia, co jest niezwykle ważne w przypadku biznesu oraz przemysłu. Dla wygody warto stawiać na modele otwierane automatycznie. Poza tym możliwości w zakresie personalizacji bram są tak szerokie, że bez problemu można stworzyć ogrodzenie idealnie dopasowane do jednostkowych potrzeb. Bramy skrzydłowe potrzebują jednak nieco przestrzeni, dlatego warto wybierać je wtedy, kiedy ma się do dyspozycji większy podjazd. Podobne rozwiązania cieszą się popularnością dzięki swojej uniwersalności, ponieważ nadają się równie dobrze jako ogrodzenie domu, jak także zabezpieczenie obiektów przemysłowych. 

Nowoczesne bramy przesuwne dla domu i przemysłu

Bramy przesuwne są znakomitym rozwiązaniem w przypadku mniejszych posesji, ponieważ skrzydło przemieszcza się wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu nie wymaga dodatkowej przestrzeni po bokach. Decydując się na model z wypełnieniem można osiągnąć bardzo nowoczesny wygląd, a przy tym w pełni zabezpieczyć wjazd na posesję. Opcja automatycznego otwierania sprawia, że parkowanie oraz praca na posesji stają się bardzo wygodne. Ponadto warto podkreślić, że nowoczesne bramy przesuwne posiadają liczne mechanizmy zabezpieczające. Jeśli w świetle zamykającej się bramy znajdzie się jakiś obiekt, np. samochód, skrzydło automatycznie się zatrzyma. Mechanizm poruszający skrzydłem osłonięty jest wytrzymałym rękawem, który chroni przed przedostawaniem się do niego zabrudzeń, a także chroni użytkownika przed zranieniem. Słup ze światłem ostrzegawczym sygnalizuje kiedy skrzydło się porusza. 

Rozwiązania oferowane przez takich producentów jak WIŚNIOWSKI odznaczają się niezawodnością, znakomitym wykonaniem i trwałością. Odporność na oddziaływanie warunków pogodowych pozwala przez lata cieszyć się z perfekcyjnie działającej bramy wjazdowej. Dobierz najlepsze rozwiązanie dla swojej posesji i ciesz się nowoczesnym designem oraz bezpieczeństwem.