W jaki sposób najlepiej dobrać bramę garażową? Dostępne na rynku warianty takie jak bramy segmentowe cieszą się popularnością ze względu na wygodę użytkowania oraz trwałość. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się prostymi formami i bardzo często – minimalizmem, co sprawia że brama segmentowa to najlepsze rozwiązanie dla niemal każdego garażu. Co jednak warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu? 

Bramy segmentowe: czy jest to opcja dla każdego garażu? 

Konstrukcja bramy wyposażonej w segmentowe drzwi jest bardziej skomplikowana od standardowej bramy rozwiernej, ale korzystanie z podobnej opcji może okazać się znacznie wygodniejsze. Dlaczego? Bramy segmentowe składają się z serii paneli (lub inaczej segmentów), których wypełnienie różni się dla poszczególnych modeli. W momencie otwierania drzwi podciągane są w górę przy pomocy silnika. Dostępne są także warianty obsługiwane ręcznie. Segmenty kolejno chowają się pod sufitem, przemieszczając się po specjalnie do tego przystosowanej szynie. Kiedy garaż jest zamknięty, drzwi chronią wnętrze przed zimnem, wiatrem, wilgocią oraz dostępem z zewnątrz. Przy tym segmenty prezentują się bardzo dobrze – zależnie od wybranego materiału wykończeniowego, brama może wtopić się wizualnie w resztę elewacji, lub też kontrastować z nią, dopełniając w ten sposób inne elementy dekoracyjne budynku. Wydaje się to najlepsze z dostępnych na rynku rozwiązań, jednak trzeba pamiętać o tym, że brama segmentowa potrzebuje miejsca pod sufitem. Jeśli budynek jest niski, albo forma garażu uniemożliwia podwieszenie bramy, znacznie lepszą opcją będzie skłonić się ku bardziej tradycyjnym rozwiązaniom. 

Trwałość, bezpieczeństwo i piękny design

Wróćmy jednak do zalet, jakie oferują bramy segmentowe. Wydawać by się mogło, że ze względu na swoją konstrukcję segmenty nie zagwarantują optymalnej ochrony wnętrza garażu. Jednak nic bardziej mylnego. Marka WIŚNIOWSKI od lat pracuje nad doskonaleniem swoich produktów, czego wynikiem są wysokiej jakości segmenty, zabezpieczone serią specjalnych uszczelek. Bramy charakteryzuje wiatroszczelność, ponieważ skrzydło bramy wykonane z paneli stalowych 40 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Wszystkie elementy stalowe są ocynkowane, dzięki czemu nie są podatne na negatywne skutki oddziaływania warunków atmosferycznych. 

Ponadto, brama segmentowa jest wygodna i bezpieczna w obsłudze. W miejscu łączenia poszczególnych elementów zastosowano rozwiązania, które uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców. W przypadku modeli automatycznych cenne uzupełnienie stanowi fotokomórka, dzięki której brama zatrzyma się jeśli w czasie zamykania w jej świetle znajdzie się samochód lub inny obiekt. Dzięki temu podobne rozwiązania nadają się dla domów jednorodzinnych oraz rodzin z dziećmi. Powłoka bramy stanowi izolację akustyczną oraz termiczną, co sprawia że zimą nie trzeba obawiać się o przesadne wychładzanie się garażu. Możliwość personalizacji wyglądu bramy pozwala na pełne dopasowanie jej względem wyglądu budynku oraz potrzeb poszczególnych użytkowników. Wszystko to daje szerokie możliwości w kwestii wyboru – nie ma więc na co czekać! Wybierz wariant dla swojego garażu już dzisiaj!

Sprawdź również bramy segmentowe dla przemysłu