Brama rolowana – kiedy warto zastosować?

Wbrew pozorom wybór nowej bramy garażowej nie jest tak prostym zadaniem jakby mogło nam się wydawać. Firmy specjalizujące się produkcji tego typu produktów zaskakują swoich klientów zastosowaniem coraz to nowszymi i lepszymi technologiami, których głównym zadaniem jest poprawa komfortu użytkowania bramy garażowej. Jednym z dostępnych modeli, cieszący się coraz większą popularnością są bramy rolowane. W jakich sytuacjach warto rozważyć możliwość ich montażu? Podpowiadamy.

Bramy rolowane

Nowoczesne bramy rolowane, określane często również mianem bram roletowych dedykowane są w dużej mierze właścicielom garaży, w których to pod sufitem oraz po bocznych ścianach nie znajduje się wolna przestrzeń do zagospodarowania. Ten model doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których to przechowywana jest duża ilość przedmiotów takich jak: rowery, skrzynki z narzędziami, narty, deski snowboardowe wiszące bezpośrednio pod sufitem itp.

Główną cechą charakterystyczną bram rolowanych jest wyposażenie ich w płaszcz poruszający się wyłącznie w płaszczyźnie pionowej. Brama otwiera się w momencie uruchomienia napędu, który nawija płaszcz na specjalny wał. Między innymi stąd też właśnie wzięła się nazwa “bramy roletowe”. Solidna i trwała konstrukcja wykonana w większości z aluminium zaskakuje swoim oryginalnym wyglądem i łatwością obsługi. Choć bramy rolowane otwierane i zamykane są przy pomocy napędu elektrycznego, to w przypadku wystąpienia awarii zasilania można ją bez najmniejszego problemu otworzyć używając do tego celu specjalnej korby. Więcej praktycznych informacji na temat zastosowania bram garażowych rolowanych dostępnych jest na naszej stronie internetowej.

Brama garażowa rolowana

Zastanawiasz się, czy zakup bramy rolowanej jest dobrym rozwiązaniem? Ten rodzaj bram, jak każdy inny posiada swoje zalety i wady, na które warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Jeżeli chodzi o plusy to na całe szczęście jest ich o wiele więcej niż minusów. Zacząć należy od montażu bramy, który zgodnie z opinią zarówno specjalistów, jak i użytkowników nie sprawia większych trudności. Brama rolowana nie jest wyposażana w prowadnice, w związku z czym nie trzeba zaprzątać sobie głowy zostawieniem odpowiedniej ilości wolnego miejsca pod sufitem, a także przed wjazdem. Równie ważnym atutem jest wysoka odporność na szkodliwe działanie korozji, ale to nie wszystko. Bramy rolowane uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych, ze względu na swoją konstrukcję oraz jakość materiałów użytych do ich wykonania niezwykle skutecznie zabezpieczają garaż przed ewentualnym włamaniem. Prosta obsługa to kolejna zaleta tego modelu bram garażowych. Zdecydowana większość modeli występuje w wersji z napędem elektrycznym, który zapewnia wygodne i bezpieczne użytkowanie bramy. Niestety, nie są to produkty bez wad.

Minusem bramy garażowej rolowanej bez wątpienia jest jej wysoka cena. To najdroższym model ze wszystkich dostępnych rodzajów bram dostępnych na polskim rynku.